Podvodné školy jsou na intenertu často. Pomůže s nimi ACMAEOS

škola
Napsal/aMichaela
Zveřejněno dne:

Má smysl učit online?

Téma výuky přes internet v plné míře akcentovala a k veřejné debatě předložila koronavirová pandemie. V jejím průběhu se řada škol musela s přechodem na online vyučování vypořádat. Ukázalo se, že učit přes internet jednoduše lze. Jen pozor na podvodné inzeráty. Nicméně to klade na vzdělávací instituce vysoké nároky: Týká se to jak použitých materiálů, které musejí být velmi dobře zpracované, tak i vyučujících. Ti jsou nuceni prokázat zvýšené úsilí, aby studenty i při absenci osobního kontaktu zaujali.

Digitální vzdělávání při správném vedení nicméně může být stejně efektivní jako to tradiční. V mnoha ohledech je ještě úspěšnější. Jen pozor na podvodné stránky, které jsou na internetu velmi často. Podvodníci se nebojí opravdu ničeho. Podobné úsilí má jednoznačně význam. Samotní studenti jsou totiž s online výukou spokojeni, jak zjistily průzkumy. Umožňuje jim učit se bez tlaku a rušivých vlivů, v prostředí, které jim vyhovuje. Díky platformám pro sdílení lze studentům velmi snadno poskytnout studijní a výukové materiály. Ve srovnání s tradiční výukou tak nejsou odkázáni pouze na výklad, případně vlastní zápisky.

Podvodné školy jsou všude

Učit online tak začala celá řada škol. Ne všechny ale nabízejí srovnatelnou kvalitu. A právě proto je tu ACMAEOS, nezávislá nezisková organizace, která se zabývá akreditací a certifikací vzdělávacích institucí. Tato organizace shromažďuje a vyhodnocuje informace o školách a studijních programech na úrovni jejich právní legitimity, hodnotí úroveň a smysluplnost jednotlivých institucí. Studentům tak, zjednodušeně řečeno, ukazuje, jestli si zvolili kvalitní školu. Dále také ACMAEOS vyhodnocuje jaké úrovně EQF a ECTS jednotlivá instituce dosahuje. Proto se nemusíte bát, že narazíte na podvodné školy.

Daná škola tak může mít svou úroveň potvrzenu prostřednictvím udělení akreditace. Ta konkrétně garantuje, že vymezený studijní program splňuje určité standardy a umožňuje jeho uznání a srovnatelnost na národní i mezinárodní úrovni. Podvodné školy jsou riziko, ale pokud vybíráte správně, podvodů se nemusíte bát.