Česko se chystá zavést euro. Připravme se na těžké časy, ta největší drahota nás teprve čeká. Přijdeme o všechny úspory

Česko se chystá zavést euro
Napsal/aMichaela
Zveřejněno dne:

Tak to vypadá, že se Česká republika konečně dočká eura. Podle odborníků je nejvyšší čas na to, abychom tuto měnu zavedli.

Euro je měna, která se ve světě rozmnožuje velmi rychle. Určitě jsme si všichni všimli, že když jedeme někam na dovolenou, musíme si naše koruny směnit za eura. Ale to některým lidem hodně vadí. Hlavně proto, že se ne v každé turistické destinaci dá platit kartou. Proto také někteří odborníci začali značně volat po tom, aby se euro zavedlo i u nás. Jenže finance jsou v Česku už tak na velmi špatné úrovni, a to, co by nás čekalo po zavedení eura, je naprosto šílené. Lidé by mohli přijít o všechny své úspory, protože koruna je velmi slabá. Peníze, které teď máme na účtu, bychom vzápětí vůbec neměli.

Česko se chystá zavést euro

V roce 2024 by Česká republika měla s největší pravděpodobností plnit referenční hodnoty kritérií jak stavu veřejných financí, tak konvergence úrokových sazeb i cenové stability, uvedl na svých sociálních sítích ekonom, který tvrdí, že je nejvyšší čas se této měny dočkat. Podle něho je totiž česká ekonomika velmi dobře připravena. To jako myslí vážně? Vždyť máme jednu z nejvyšších inflací vůbec.

Někteří představitelé státu se toho chytli a chtějí, aby se o tom začalo hojně diskutovat. Podle nich totiž Česko na zavedení eura čeká už moc dlouho, a je třeba, aby se tato situace co nejdříve vyřešila. Jinak se naše měna ve světě úplně propadne.

Koruna zmizí

Může se nám tedy velmi brzy stát, že o korunu přijdeme. Na euro nepřipravené země eurozóny ji totiž stahují dolů, což obřím dluhem – více než dvojnásobným oproti českému – věčně maskovat nepůjde. Opravdu těžká hodinka euro teprve čeká. Není kam spěchat, uvedl naopak ekonom Lukáš Kovanda, podle kterého je velkým problémem především citelné zavedení eurozóny. Podle něho tak Česko vůbec nemůže o euro žádat.

Podle toho, jak to nyní mezi ekonomy a politiky vypadá, nás příští rok čekají na toto téma velmi bouřlivé diskuze. Jak to nakonec dopadne, ještě nevíme, ale všichni se modlí, aby se euro u nás nezavedlo. Lidé by totiž přišli o své peníze a některým by nezůstala ani jedna jediná koruna.

Foto: Depositphotos.com