Česká pošta si nakoupila luxusní nábytek za 2 miliony. Teď nemá peníze a musí zdražovat poštovní služby

Česká pošta
Foto: Openverse
Zveřejněno dne:

Česká pošta si opravdu umí udělat radost. Jak se v minulých dnech ukázalo, nakoupili si designový nábytek za několik milionů korun. Kde na to vzali peníze? Kvůli tomu se bude zdražovat?

Pošta koupila nový nábytek

Česká pošta již několik let spolupracuje se společností Interiér Říčany. První smlouvu měly oba korporáty podepsat již v roce 2016. Dohromady jich mají uzavřeno více než 150. A nejedná se o malé zakázky, což dokazuje i poslední informace o tom, že si pošta udělala radost novým designovým nábytkem na své pobočky.

V roce 2023 totiž Česká pošta se společností Interiér Říčany podepsala další smlouvy, přesněji 35 smluv, za neuvěřitelných 17 milionů korun. U všech je předmět kupní smlouvy téměř stejný. Jedná se o dodávku designového nábytku, jeho montáž a nákup kancelářského nábytku a vybavení. Poslední byla uzavřena 19. září a nábytek za 1.255.240 korun zamířil na poštu v Novém Jičíně. Konkrétně jde o různé regály, židle, skříňky či odpadkové koše. Je vidět, že si umí udělat radost a ví, jak s penězi naložit.

Proto se zdražují balíky?

Lidé se začali ptát, zda je právě to důvodem, proč se zdražují balíky? „Oni si nakoupí nový nábytek a nám zdraží balíky. Už víme, kam jdou naše peníze,“ stěžuje si paní Jana. „Aha, tak proto pošta zdražuje, aby si pak nakoupila pro sebe, to je výsměch,“ dodává pan Jan. Na poštu se navíc objevuje řada jiných stížností. Například, když lidé čekají na dopis nebo balík doma a ve schránce najednou oznámení o uložení na pobočce. 

Další smlouva, kterou 19. září uzavřela, je na designový nábytek ve výši 1.197.020 korun. Tento nábytek je směřován do Ostravy. Jenže ani tato pošta nemá vůbec dobré hodnocení. Celkově společnost utratila za jeden jediný den více než 4 miliony korun za nábytek. Které další pobočky se dočkají změny?