Banky mají novou taktiku. Stačí znát telefonní číslo a můžete poslat peníze. O ty můžete velmi snadno přijít

Banky mají novou taktiku. Stačí znát telefonní číslo a můžete poslat peníze. O ty můžete velmi snadno přijít
Foto: Depositphotos.com
Zveřejněno dne:

Banky přišly s novou taktikou. Kromě toho, že chtějí svým klientům co nejvíce ulehčit posílání peněz, vymysleli něco, čím se lidé mohou ještě snáz splést než doposud. A své peníze už nikdy neuvidí.

Banky mají novou taktiku

Pro někoho je posílání peněz přes telefonní číslo skvělým pomocníkem, pro druhé něco, co si neumí představit. Kromě toho, že se lidé mohou velmi snadno splést a peníze poslat někomu jinému, mohou o své peníze velmi snadno přijít. Stačí totiž zadat omylem špatně číslo a peníze už nikdy neuvidí.

Proti tomu nemají banky žádné pojištění. Záleží na tom, jak klient bude šikovný a opatrný. ,,Pokud klient pošle peníze na špatné číslo účtu, které však bude existovat, banka s tím nic nezmůže. Zde bude záviset na dobré vůli dotyčného, kterému se připíší na účet. Pokud je ani po výzvě nevrátí, klient nic víc nezmůže,” prozradila paní Milena, která v jedné z těchto bank pracuje.

Platba na kontakt u 6 bank

Některé banky tuto službu pojmenují jako platbu na kontakt. Jako první s touto možností přichází Komerční banka, která tímto způsobem chce svým klientům co nejvíce zjednodušit používání mobilní aplikace a následné placení různých služeb. Nejvíce by jim to mělo pomoci v ten moment, kdy si peníze převádí mezi členy rodiny.

A které banky tuto možnost zavedly? Do zcela nového projektu se od poloviny listopadu zapojí především Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Fio banka, Komerční banka a Raiffeisenbank. Moneta a UniCredit Bank plánují tuto novou službu spustit až v příštím roce. Dalším omezením, na které je třeba myslet, je částka, kterou budete převádět. Platbu na kontakt můžete využít jednou denně a poslat maximálně 5000 korun.

Jak funguje Platba na kontakt

  • Platbu na kontakt snadno pošlete v mobilním bankovnictví
  • Ve formuláři Platba vyberete telefonní kontakt toho, komu chcete peníze poslat
  • Zkontrolujete jméno příjemce, který je pod vybraným kontaktem registrován
  • Platbu na kontakt můžete poslat i příjemcům, kteří mají jinou banku
  • Pokud chcete Platby na kontakt i přijímat, registrujte se v mobilní aplikaci vaší banky
  • Při registraci se propojí telefonní číslo s číslem účtu a díky tomu je možné poslat Platbu na kontakt