Žene se na nás nebezpečné počasí. Nechoďte ven, jinak můžete přijít k úrazu

Na Česko se žene nebezpečné počasí. Meteorologové zpřísnili výstrahu a upozorňují na to, že lidé by neměli chodit ven
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Na Česko se žene nebezpečné počasí. Meteorologové zpřísnili výstrahu a upozorňují na to, že lidé by neměli chodit ven. Řidiči by raději vůbec neměli jezdit autem. Podívejte se v předpovědi, co nás čeká.

Bílé Vánoce sice asi nezažijeme, ale to, že by mohl být bílý Mikuláš, je více než pravděpodobné. Podle dosavadní predikce to vypadá, že se dočkáme hustého sněžení. S tím se však pojí i další komplikace, na které se musíme připravit.

Žene se na nás nebezpečné počasí

Na Česko se totiž žene opravdu nebezpečné počasí, které přinese jevy, které mohou lidi ohrozit na životě. Svou výstrahu proto ČHMÚ dnes odpoledne zpřísnil na nejvyšší stupeň. Výstraha platí od páteční do nedělní půlnoci pro část Středočeského a Plzeňského kraje a celý Jihočeský kraj a Vysočinu.

Od pátečních 18:00 je pak do konce týdne v platnosti varování také pro Prahu, Pardubický, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj a část Středočeského a Královéhradeckého kraje. A co přesně meteorologové říkají? ,,Během pátku a soboty nás od jihozápadu zasáhne další porce sněžení a lokálně by mohlo nasněžit opravdu dost,” informoval ČHMÚ ve středu odpoledne.

Nikam nechoďte

Podle dosavadní předpovědi má sněžit i v nížinách, takže nebezpečí dopravních nehod hrozí opravdu všude. Lidem se doporučuje, aby byli doma, zbytečně nechodili ven a nejezdili na delší trasy. ,,Modely s vyšším rozlišením dokonce do oblasti jižních Čech a Vysočiny predikují i několik desítek cm nového sněhu. Sněžit by mělo ale i na ostatním území. V Alpách pak připadne i kolem jednoho metru sněhu,” doplnil ústav. 

Kromě toho nás čekají velké mrazy a silný vítr, takže starší lidé by venku měli trávit opravdu málo času. Doporučuje se nosit větší vrstvy oblečení a silné pokrývky hlavy. Lékaři a zdravotníci jsou v pohotovosti, sypači mají doplněné zásoby a jsou připraveni vyjet na cesty.

Foto ChatGTP