Výbušniny v Pražském domě. Situace je na místě vážná, hrozí výbuch několika domů

V Rokycanech zasahovaly složky IZS
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality
Tagybomba, dům

Dnes odpoledne policie přijala hlášení o nálezu několika výbušnin v pražském rodinném domě. Ulice byla okamžitě uzavřena a byla zahájena evakuace. Řidiči by se tomuto okolí měli raději vyhnout. Naši reportéři jsou na místě a připravují informace.

Ve čtvrtek odpoledne zasahovala pražská policie v rodinném domě v Kolovratech na základě informací, které uváděly, že v objektu mohou být uloženy výbušniny. Kromě policistů byli na místo povoláni i hasiči a specialista na pyrotechniku. Akce byla svolána po obdržení zprávy o možné přítomnosti výbušnin v jednom z domů v této oblasti.

„Na základě oznámení prověřujeme v Kolovratech jednu nemovitost, kde byla nalezena po domácku vyrobená pyrotechnika a nějaké chemikálie,“ sdělil redakci Justday mluvčí Policie ČR Jan Daněk. „V tuto chvíli tam pracujeme spolu s hasiči a pyrotechnikem,“ dodal. Další informace zatím nejsou známé a policie je odmítá prozatím sdělovat.

Řidiči by se měli této části Prahy prozatím vyhýbat, jelikož situace je nepřehledná a mohlo by dojít k následnému výbuchu. Doprava je odkláněna a policisté na místo nikoho nepouštějí. Podle dostupných informací přímo od sousedů je rodina tichá, nejsou moc vidět a nedělají žádné problémy.

foto redakce