Vsetín se chystá na Tříkrálovou sbírku. Ta proběhne první lednový víkend, připravte se na komplikace

Vsetín se chystá na Tříkrálovou sbírku
Napsal/aIvana
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Vánoce skončily a čeká nás poslední akce, která se s tímto kouzelným obdobím pojí. Jedná se o tradiční Tříkrálovou sbírku, na kterou se ve Vsetíně připravují již několik týdnů. Vše bude i letos pod záštitou města.

Ve Vsetíně se připravují na Tříkrálovou sbírku. Spolu s touto akcí dojde ve městě k menším dopravním komplikacím, protože je možné, že lidé se po městě budou pohybovat ve větším množstvím a mnohdy také bezmyšlenkovitě. Proto ani tento víkend do města nechoďte. Očekává se, že by mohla být i omezena autobusová doprava v centru města.

Vsetín se chystá na Tříkrálovou sbírku

V posledních týdnech se Charita Vsetín intenzivně připravuje na tradiční Tříkrálovou sbírku. Oblíbené koledy „My Tři králové jdeme k vám…“ budou znít ulicemi města hned na začátku ledna. Tříkrálová obchůzka pro rok 2024 je naplánována na 5. a 6. ledna. „Doufáme, že tříkrálová koleda přinese do domovů lidí přání míru, dobra a zdraví a zároveň pomůže získat finanční prostředky pro ty, kteří potřebují naši pomoc. Výtěžek sbírky bude tradičně věnován na podporu lidí v nouzi ve Vsetíně a okolních obcích, seniorům a osobám s handicapem,“ řekla Eva Šafaříková z vsetínské Charity.

Podpora Tříkrálové sbírky bude možná prostřednictvím dárcovských DMS ve výši 30, 60 nebo 90 korun, příspěvků na sbírkový účet Charity nebo vhozením finančního daru do kasiček umístěných na obecních úřadech a v kostelích římskokatolické církve v regionu. Koledníci budou k identifikaci mít zapečetěné pokladničky s logem Charity Vsetín.

„Chceme poděkovat všem, kteří se rozhodnou podpořit nadcházející Tříkrálovou sbírku. Vaše příspěvky umožní Charitě Vsetín pomáhat tam, kde je to nejvíce potřeba. Jako poděkování veřejnosti za podporu a finanční dary uspořádáme Tříkrálový koncert v římskokatolickém kostele Nanebevzetí Panny Marie dne 21. ledna 2024 od 16 hodin, na který jsou všichni srdečně zváni,“ dodala Eva Šafaříková.

Foto město Vsetín