VIDEO: Hasiči v Karviné málem způsobili vážnou nehodu. Tak tohle se vážně nepovedlo, bylo to vážné

Hasiči v Karviné málem způsobili vážnou nehodu
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Něco takového se nesmí opakovat, shodují se hasiči a diskutující na sociálních sítích. Dnes dopoledne se totiž v Karviné odehrál opravdu dramatický okamžik, kdy hasiči málem srazili osobní automobil v křižovatce, do které vjeli plnou rychlostí.

Něco takového se opravdu nesmí opakovat. Stačila minuta a o život by mohlo přijít několik lidí. V Karviné se dnes dopoledne stala opravdu dramatická situace, kdy houkající hasičská cisterna s rozsvícenými majáky málem narazila do osobního automobilu, které nečekaně vjelo na křižovatku. Řidič hasičského vozidla musel provést rychlý a úhybný manévr, aby zabránil srážce. Přitom málem převrátil i jedoucí hasičský vůz.

Hasičské auto, které bylo na cestě k dopravní nehodě o dvě křižovatky dále, projíždělo prázdnou křižovatkou, kam znenadání zleva přijel černý osobní automobil. „Řidič hasičského vozidla předpokládal, že ostatní řidiči jsou již o jeho přítomnosti informováni, ale situace ho zřejmě překvapila. Přesto zvládl manévr na poslední chvíli, ačkoliv to bylo opravdu těsné,“ uvedl Pavel Blahut, koordinátor BESIP.

Hasiči v Karviné málem způsobili vážnou nehodu

„Řidič toho vozidla s právem přednosti jízdy vozidla IZS nesmí nikoho ohrozit, může je omezit. Ostatní řidiči jsou povinni vozidlu umožnit průjezd,“ doplnil Blahut. „Byť ze strany řidiče cisterny nedošlo k pochybení a porušení žádných předpisů, budou všichni řidiči strojníci upozorněni na to, že je potřeba do křižovatek, i přesto, že jsou vozidla vybavena výstražným a zvukovým zařízením, vjíždět s co nejvyšší opatrností,“ prozradila mluvčí HZS Moravskoslezského kraje Kamila Langerová.

Podle diskutujících na sociální síti Facebook se však jednalo o velmi nebezpečený manévr, kdy řidič hasičského vozu vjížděl do křižovatky opravdu rychle, aniž by si byl jistý, že všichni řidiči vědí o jeho přítomnosti. Jak uvedlo několik dopravních expertů, vozidla integrovaného záchranného systému nikdy nesmí ohrozit jiná vozidla ani účastníky pozemní komunikace.

foto ilustrační