Vážná nehoda zablokovala dálnici D8: Autobus v mlze narazil do kamionu, na místě bylo několik zraněných – FOTKY

Vážná nehoda zablokovala dálnici D8
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Tento týden došlo k vážné dopravní nehodě na dálnici D8. Za vše mohla mlha, nepřizpůsobená rychlost a výrazné komplikace spojené s počasím.

Ve středu dopoledne došlo k vážné dopravní nehodě na dálnici D8 směrem na Německo, kde se střetl autobus s nákladním vozidlem. Tato nehoda způsobila kompletní uzavření dálnice na několik hodin. Nehoda se odehrála na 87. kilometru dálnice D8, kde v husté mlze došlo k čelnímu střetu autobusu s zadní částí kamionu.

Vážná nehoda zablokovala dálnici D8

Důsledkem srážky byla kabina autobusu výrazně poškozena, přičemž řidič a spolujezdec zůstali ve vraku zaklíněni. Hasiči z HZS Ústeckého kraje, kteří na místo vyrazili s šesti jednotkami, informovali o probíhajícím vyprošťování dvou zaklíněných osob a několika lehce zraněných cestujících. V důsledku nehody utrpěla jedna osoba velmi vážná zranění, čtyři osoby středně těžká a další čtyři lehká zranění. Sedmnáct dalších pasažérů bylo evakuováno evakuačním autobusem do nedaleké restaurace v Petrovicích. Doprava byla odkloněna na 80. kilometru na alternativní trasy.

Řidiči se chovali bezohledně

Policie kritizovala především to, že řidiči v koloně vytvořené před nehodou nevytvořili záchranářskou uličku, což způsobilo zpoždění v poskytování pomoci zraněným. Jak uvidíte v galerii, všichni se chovali bezohledně a nikdo se nesnažil záchranářům ani trochu jejich práci usnadnit.

Foto ŘSD