Vážná nehoda na Benešovsku. 7 lidí se těžce zranilo, mezi nimi i děti. Na místě je i vrtulník

Vážná nehoda na Benešovsku
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Dnes odpoledne se na Benešovsku stala vážná dopravní nehoda tří osobních aut. Na místo vyrazilo několik vozů záchranných složek, na místě dokonce přistával i vrtulník. Situace na místě je vážná a zranilo se několik dětí.

V sobotu odpoledne došlo k vážné dopravní nehodě blízko obce Bystřice v okrese Benešov ve Středočeském kraji, při které se střetla tři osobní vozidla. Nehoda si vyžádala deset zraněných, z nichž sedm utrpělo těžká zranění. Na místo byly vyslány tři záchranné vrtulníky a situace se na místě stala nepřehlednou.

„Zasahovali profesionální hasiči z Benešova a dobrovolní z Bystřice a Neveklova. Jednotky po pomoci s ošetřením raněných provedly na vozidlech protipožární opatření a zasypaly uniklé provozní kapaliny,“ uvedli hasiči na sociální síti X. Ti dále dodali, že prosí všechny, kteří projíždí kolem, aby byli velmi opatrní a obezřetní.

Vážná nehoda na Benešovsku

Silnice I/3 u Bystřice na Benešovsku byla po nehodě, která se stala krátce před 15. hodinou, uzavřena. ,,Byli jsme vysláni k dopravní nehodě tří osobních aut,” sdělili hasiči ze Středočeského kraje na sociální síti X. Podle mluvčího středočeské záchranné služby Marka Helebranta bylo mezi zraněnými i několik dětí, přičemž sedm osob utrpělo vážná zranění. ,,Silnice je na místě nehody uzavřena,” dodal.

K zásahu byli povoláni nejen profesionální hasiči z Benešova, ale i dobrovolní hasiči z Bystřice a Neveklova, kteří společně s vrtulníky z různých krajů poskytovali pomoc zraněným. Na místě je momentálně velký chaos, vozidla integrovaného systému jsou přes celou cestu a komunikace je neprůjezdná.

foto HZS