V Teplicích je MHD zdarma. Tohle jsou šokující důvody, kterých lidé musí využít. Někteří nepojedou celý měsíc autem

V Teplicích bude MHD zdarma
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Protože jeden člověk má dovolenou, ostatní budou jezdit zadarmo. A nejvíce se to dotýká samotného města, které díky tomu přijde o pořádný balík peněz. Tohle je fakt něco, co si lidé z Teplic musí maximálně užít.

Něco takového Teplice nepamatují. Od 1. ledna bude možné v Teplicích cestovat městskou hromadnou dopravou zcela zdarma. Toto opatření není výsledkem politického rozhodnutí, ani dobré vůle, ale stalo se reakcí na zpoždění společnosti Mikroelektronika, která měla do vozidel MHD instalovat nový odbavovací systém.

I když bude jízdné zdarma, zůstane povinnost nástupu předními dveřmi. Vlivem předmětného zpoždění nebude v provozu ani vnější a vnitřní vizuální a akustický informační systém, vozidla budou označena číslem linky a informací o konečné stanici za čelním sklem, uvedlo město na svých stránkách. V dokumentu se tím omluvilo cestujícím za komplikace.Vůči dodavateli budou uplatňovány veškeré smluvní sankce vyplývající z uzavřeného smluvního vztahu, napsalo město na svých stránkách.

V Teplicích bude MHD zdarma

Město Teplice oznámilo na svém webu, že bezplatné cestování bude platit do doby, než bude situace vyřešena. Od nového roku převezme provoz městské hromadné dopravy v Teplicích nově zřízená příspěvková organizace Městská doprava Teplice. Dopravu do té doby zajišťovala společnost Arriva. Rozhodnutí o převzetí dopravy městskou organizací bylo učiněno zastupiteli města.

Lidé si to však chválí a jsou z toho nadšení. Jak někteří přiznali, raději budou jezdit MHD a své auto nechají stát doma. Jízda po městě by se jim totiž nevyplatila. ,,Budu raději jezdit MHD. Je to skvělé a nebudu přece plýtvat svoje peníze a benzín,” dodala nadšená čtenářka. ,,Je to skvělý, dokud to jde, tak toho musím využít, aspoň ušetřím,” dodala jiná čtenářka.

foto Město Teplice