V Praze srazilo auto ženu s kočárkem. Dítě bylo odvezeno do nemocnice, lékaři mu nedávají velké šance

V Praze srazilo auto ženu s kočárem
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Dnes dopoledne došlo k vážné dopravní nehodě v Praze. Podle prvotních informací osobní automobil srazil ženu s kočárkem. Dítě bylo převezeno do nemocnice, ale jeho stav je velmi vážný. Lékaři mu nedávají velké šance na přežití.

Dnes dopoledne došlo k vážné dopravní nehodě, a to krátce před polednem. Na křižovatce Veletržní a Janovského ulice se stala nehoda, kdy modrá Škoda Octavia, která zastavila u přechodu pro chodce, následně čelila velkému problému. Do tohoto vozu totiž narazila v plné rychlosti dodávka. Tento náraz způsobil, že Škoda Octavia byla vymrštěna na ženu s kočárkem, která právě přecházela přes přechod.

V Praze srazilo auto ženu s kočárem

Při této nehodě došlo k vážnému zranění malého dítěte v kočárku. Záchranáři, kteří dorazili na místo v Praze, se zabývali vážným zraněním hlavy dítěte. Zraněná matka dítěte byla také převezena do nemocnice. Ulice Veletržní byla zhruba na dvě hodiny uzavřena a policie musela odklánět dopravu. Vyšetřování nehody je v průběhu. „Pečovali jsme o dítě z kočárku. Jednalo se o vážné zranění hlavy, dítě jsme uvedli do umělého spánku a přepravili do nemocnice na traumacentrum,“ uvedla mluvčí záchranky Jana Poštová.

Starosta Prahy 7, kde k nehodě došlo, se k situaci vyjádřil na Facebooku. Uvedl, že v reakci na nehodu požádají o snížení rychlosti v daném úseku na 30 km/h a o provedení měření rychlosti, aby bylo toto omezení dodržováno. Zraněným byla nabídnuta pomoc ze strany městské části. „V reakci na ni požádáme o omezení rychlosti v tomto úseku na 30 km/h a o měření rychlosti, aby toto omezení bylo respektováno. Zraněným jsme samozřejmě nabídli pomoc městské části,“ uvedl Jan Čižinský.

foto ilustrační