V Olomouci byla zavražděna žena, může za to dítě mladší 15 let. Máme informace od sousedů

V Olomouci vraždilo dítě
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Tak tohle se ještě v historii Česka snad nezažilo. Podle dostupných informací totiž mělo vraždit dítě mladších patnácti let. Dle informací sousedů se mělo jednat o rodinné spory. Tyto informace prozatím nejsou ověřeny.

Kriminalisté vyšetřují případ vraždy 38leté ženy, jejíž tělo bylo objeveno v úterý v bytě v olomoucké části Povel. Hlavním podezřelým je nezletilé dítě, jak informoval policejní mluvčí Libor Hejtman ve čtvrtek. Situace se začala odvíjet v úterý před 19:00, kdy se na policii obrátil čtyřicetiletý muž, který vyjádřil obavy o svou bývalou přítelkyni, s níž ztratil kontakt.

Na základě jeho oznámení policejní hlídka zamířila k prověření místa jejího bydliště v Olomoucké městské části Povel. „Po vstupu do bytu našla osmatřicetiletou ženu bez známek života. Okolnosti na místě poukazovaly na podezřelé úmrtí zaviněné cizí osobou. Hlídka místo zajistila a přivolala okresní i krajské kriminalisty. Ihned se rozjelo pátrání po neznámém pachateli,“ uvedl mluvčí.

V Olomouci vraždilo dítě

Případ si podle něj převzali kriminalisté odboru obecné kriminality krajského policejního ředitelství. „Ti na základě zajištěných stop a provedeného šetření do rána zadrželi podezřelou osobu mladší patnácti let, která se k činu doznala. Vzhledem k věku podezřelého nelze k případu sdělovat bližší informace,“ konstatoval Hejtman.

Vzhledem k tomu, že pachatel je mladší patnácti let, a není trestně odpovědný, bude případ odložen. „Osoba mladší patnácti let není trestně odpovědná,“ doplnil Hejtman. V Olomouckém kraji se letos jednalo o první vraždu. Podle sousedů se mělo jednat o matku a jejího syna, kteří se v posledních týdnech velmi často hádali. Informace ale nejsou prozatím ověřeny policií.

foto ilustrační