V Mělníku hořel rodinný dům. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu, škoda je téměř 1 milion korun

V Mělníku hořel rodinný dům
Foto: IZS
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Dnes v noci došlo v Mělníku k velkému požáru rodinného domu. Pouhou minutu po půlnoci, to znamená už v úterý 21. listopadu, přijala tísňová linka středočeských hasičů informaci o požáru rodinného domu v Českolipské ulici v Mělníku.

Podle dostupných informací volající oznámil, že v místě požáru slyšel i několik výbuchů. Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje k události vyslalo profesionální jednotku z centrální hasičské stanice Mělník a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Mělník Blata, Mělník Mlazice a Mělník Vehlovice – Chloumek. Z mladoboleslavské stanice vyrazil územně příslušný vyšetřovatel.

V Mělníku hořel rodinný dům

Právě kvůli nahlášeným výbuchům byl dispečerem okamžitě vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Na pomoc vyjeli profesionální hasiči z Neratovic, podniková jednotka Spolana Neratovice a dobrovolné jednotky obcí Cítov, Dolní Beřkovice, Kly, Liběchov a Střemy. Celkem se tak k požáru sjelo jedenáct cisteren, dvě automobilové plošiny, protiplynový automobil se zásobou dýchací techniky a dvě velitelská vozidla.

Uvnitř hořící budovy nebyla žádná osoba a nedošlo k žádnému zranění. Podle prvotních informací začala hořet střecha řadového domu a přilehlá garáž. Z vedlejších objektů bylo pro jistotu evakuováno celkem osm lidí. Mezi nimi byly i 4 děti. Hasiči všem připravili dočasný azyl ve svém autě na ulici.

Vyhlášen druhý stupeň poplachu

Ve 2.01 hodin, tedy přesně po dvou hodinách od ohlášení, byla operačnímu středisku v Kladně oznámena lokalizace požáru. Ve stejnou dobu dojela na místo kriminální policie, kterou přizval vyšetřovatel ke spolupráci. Na domě je vyčíslena škoda přibližně 800 tisíc korun. Kolem páté hodiny ranní skončily záchranné akce s úspěšným výsledkem. Všichni se mohli vrátit do svých domovů a k žádné další škodě nedošlo.