V Česku už nikdy nebudou bílé Vánoce. Toto je důvod, děti vůbec nepoznají sníh

Žene se tuhá zima
Foto: Depositphotos.com
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Vánoce na blátě, nebo na sněhu? No každopádně na sněhu, alespoň tak by si to přál každý z nás. Jak to ale tento rok bude? Dočkáme se jich konečně. Meteorologové už mají jasno a řekli, na co se máme těšit.

Budou bílé Vánoce?

Bílé Vánoce by si přál snad každý z nás. Po několik let si je pamatujeme pouze z pohádek a amerických filmů, kde se metry sněhu na Štědrý den z nebe jenom valí. V Česku většinou sníh napadne, ale do Vánoc je rychle pryč. Nebo začne sněžit krátce po Vánocích, ale to pravé kouzlo to není.

Bohužel ani tento rok se nedočkáme těch pravých Vánoc. Pokud budeme chtít zažít sníh a Štědrý večer si užívat v krásně zasněžené krajině, budeme muset vyrazit na hory. Ale pozor. Ani tam si meteorologové nejsou jistí, zda ten sníh vůbec bude. Tento rok nás totiž výrazně ovlivňuje jev El Niño, který přinese spíše teplo a déšť. ,,Více srážek, než je obvyklé, by měl přinést listopad – s výjimkou hor to ale bude o dešti,” informovala meteoroložka Dagmar Honsová.

Nadprůměrná zima

Podle všeho nás tak díky tomuto jevu čeká nadprůměrně teplá zima. Může se tak stát, že bílé Vánoce už v Česku vůbec nebudou a za sněhem budeme muset vyrazit do zahraničí. Například Alpy nemají o sníh nouzi a lidé ve velkém kupují zimní dovolené v těchto vyhlášených lyžařských střediscích. Ačkoliv se pode meteorologů v lednu sněhové nadílky dočkáme, tak závratné to zase nebude.

Sněhu bude opravdu málo a bude jen vzácnost, pokud si na našich horách vůbec zalyžujeme. Vypadá to, že časy, kdy v Česku byly i dva metry sněhu jsou pryč. Lidem zbyly oči pro pláč a dnešní děti ani nevědí, co je to sníh. Bobování a koulování v parku neznají a na lyžích se tady nenaučí.