V centru města neopatrný řidič zničil psí pisoár. Tohle se ještě nestalo. Nikdo neví, jak to udělal

Psí pisoár nikdo nechápe
Napsal/aMichaela
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

V centru města Plzně se stalo něco neobvyklého. Město, které se rozhodlo vybudovat sloupky pro pejsky konající potřebu, zjistilo, že jeden z nich už není na svém místě.

Neopatrný řidič v centru města se postaral o pořádný rozruch. Porazil totiž psí pisoár, který slouží pro vykonání psí potřeby. Jak je vidět z fotografií, do tohoto sloupku musel najet opravdu velkou rychlostí, při běžném couvání a parkování by se něco takového nestalo. „Takhle tady ležel už v neděli večer. Asi do něj někdo nacouval. Auta tady na chodníku vidím poměrně často,“ podotkl jeden z místních, který na tento problém upozornil. Městský obvod tuto situaci začal okamžitě řešit a k opravě došlo během několika hodin.

Centrální městský obvod nechal nainstalovat celkem 24 kusů těchto psích pisoárů. Šest jich dostal zdarma, za zbývajících 18 zaplatil včetně příslušenství a dopravy 153 000 korun. „Pro nákup tohoto druhu městského mobiliáře jsme se rozhodli kvůli stížnostem majitelů nemovitostí, kteří mají problémy s močením psů na fasády svých domů,“ řekl starosta třetího městského obvodu David Procházka (ANO). 

Psí pisoár nikdo nechápe

Instalace psích sloupců na čůrání obyvatele města poměrně pobavila. „Pěkný. A teď to vysvětlete těm psům,“ reagovali mnozí. Podle místních pejskařů to ale svůj účel splňuje. „Něco podobného už jsem viděla, ale ne v Plzni. Tady mě to překvapilo. Řekla bych, že to funguje. Moji psi si to značkují. Chápu, že lidem vadí, že jim psi čurají na plot nebo fasádu domu, ale to je chyba majitele psa, že ho neodtáhne,“ myslí si jiná majitelka pejska.

Takzvané čurací sloupky nalezneme například v Zámečnické ulici, ulici Politických vězňů, na Klatovské nebo v ulici Zikmunda Wintra, kde jeden rozbitý ležel. „Místa byla vytipována s ohledem na bezpečnost, to znamená, že jsme volili umístění pouze v zeleni na rabátkách, nikoliv v průchozích profilech chodníků a také s ohledem na potřeby psů, jakožto teritoriálních zvířat, tedy na začátku či konce ulice, případně při křížení cest,“ upřesnila mluvčí obvodu Michaela Adámková. 

Foto: UMO 3