Tomáš Čermák byl zadržen v Polsku: Tohle opravdu nečekal

Tomáš Čermák byl zadržen v Polsku
Foto policja.pl
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Známého plzeňského dezinformátora a propagandistu nepravdivých zpráv dnes ráno zadržela policie v Polsku. Zde jsou podrobnosti o tom, co se přesně stalo.

Zadržen v Polsku

Na konci srpna tohoto roku vyhlásila Policie ČR celostátní pátrání po přibližně třiceti letém muži, který byl v polovině července odsouzen na 5,5 roku za podporu válečného konfliktu na Ukrajině. Čermák se stal pro Česko hrozbou kvůli svým proteroristickým výrokům. Od 29. srpna se Čermák nástupu do vězení vyhýbal a místo jeho pobytu nebylo nikomu známo. Na Čermáka vydal Krajský soud v Plzni příkaz k dodání do výkonu trestu.

Od té doby byl Čermák na sociálních sítích velmi aktivní, svou polohu však dokázal dobře utajit. Všem se snažil namluvit, že už je dávno v Rusku, kde má údajně dobré styky s Vladimirem Putinem. Nakonec spadla klec a Tomáš Čermák byl v úterý 14. listopadu zadržen v Polsku. „Šestatřicetiletého fantoma české dezinformační scény zadrželi včera polští kolegové na základě poznatků našich policistů. V nejbližší době bude následovat jeho předání do ČR,“ uvedla Policie ČR na síti X.

Zadržen byl v Polsku

Podle všeho k jeho dopadení pomohla především mezinárodní spolupráce, která mezi bezpečnostními složkami funguje naprosto skvěle. „Byli jsme informováni, že hledaný občan České republiky – Tomáš Č. se může zdržovat na území Polska. Muž byl odsouzen českou justicí k 5,5 letům vězení za trestný čin podpory a propagace terorismu. Tomáš Č. se před policií začal skrývat, a proto na něj byl vydán Evropský zatýkací rozkaz,“ uvedla v oficiálním prohlášení polská policie.

Poté, co polská policie dostala informaci o tom, že se Tomáš Čermák snaží dostat do Ruska, rozjela na svém území velkou pátrací akci. Po několika dnech zjistili, že se muž zdržoval v Lublinském vojvodství. v úterý večer byl kolem 18. hodiny v ulicích Lublinu. „Muž byl zcela překvapen, byl totiž přesvědčený, že se mu podaří úspěšně skrývat před strážci zákona mimo Českou republiku. Po zatčení byl hledaný muž umístěn do vazby v Lublinu,“ uvádí polská policie.