Tohle se v Česku ještě nestalo, meteorologové rychle vydali výstrahu. Nikdo nesmí chodit ven, bude to nebezpečené.

Nikdo nesmí chodit ven
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Pro následující dva dny platí od meterologů velká výstraha. Nikdo by neměl chodit ven, lidé by měli být doma a zůstat v bezpečí. Podle všeho to bude velmi vážné, něco takového tu ještě nebylo.

Na Česko se žene počasí, jaké nemá obdoby. Podle nejnovějších predikcí to vypadá, že nás zasáhnou tuhé mrazy, které budou nebezpečné pro všechny obyvatele České republiky. Především starší lidé by vůbec neměli chodit ven, protože by mohli upadnout. Ale nejen oni.

Řidiči by neměli vůbec vyjíždět na silnice, pokud nemusí. Podle všeho totiž bude mrznout úplně hrozně. Silnice budou namrzlé a bude docházet k několika nehodám. Vlaky mohou nabírat spojení a to samé i městská hromadná doprava. Podle všeho se máme na co těšit.

Nikdo nesmí chodit ven

Český hydrometeorologický ústav varuje před tím, že v zemi klesnou teploty pod -12 °C. Bude to něco, co jsme ještě nezažili. V posledních dnech nás totiž trápila velká chumelenice, ale teploty byly stále přijatelné. Najednou budou hluboko pod nulou. „Místa se silným mrazem budou po republice rozložena velmi nerovnoměrně. O něco větší pravděpodobnost silných mrazů je v jihozápadní polovině České republiky, naopak na severu a severovýchodě území bude míst s nejnižší teplotou pod minus 12 stupňů Celsia o něco méně,“ uvedl ústav. 

A co nás čeká? ,,Při cestování se doporučuje sledovat zpravodajství a počítat s prodloužením doby jízdy. Při jízdě autem nezapomenout na zimní výbavy, sněhové řetězy a nářadí k případnému vyproštění vozidla. V autě je vhodné mít teplé oblečení a alespoň minimální zásobu nápojů a jídla. Většinu cesty naplánovat tak, aby proběhla za denního světla. Orientace a pohyb mohou být kvůli sněhu a větru obtížné a velmi nebezpečné. Na horách dodržovat pokyny horské služby,” řekli meteorologové a dodali, že poté přijde další sněžení a změna počasí.

Foto Depositphotos