Tohle se ještě nestalo. Ceny potravin dál letí nahoru a změnit to muže jedině tohle

Ceny potravin letí nahoru
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Dnes odpoledne proběhlo další jednání, kdy se setkali představitelé vládních stran a zástupci odborářů, aby se domluvili na tom, jak snížit ceny potravin. A dohodli se na tom, že pomůže jedině tohle!

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) se v úterý setkal s předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petrem Mlsnou, aby jednali o možných opatřeních proti dalšímu zvyšování cen potravin. Mlsna navrhl dva kroky, které by měl představit vládě do poloviny ledna. Výborný požaduje častější kontroly u obchodníků.

Ceny potravin letí nahoru

Setkání se uskutečnilo v Poslanecké sněmovně, kde diskutovali o aktuálním problému zdražování potravin. Výborný se také setkal s Tomášem Prouzou, šéfem Svazu obchodu a cestovního ruchu, aby probírali stejný problém. Diskuze se točí kolem toho, kdo je za zvyšování cen potravin zodpovědný, přičemž se vzájemně obviňují zemědělci, výrobci, obchodníci a vláda. Avšak konkrétní řešení tohoto zásadního problému zatím nebylo nalezeno.

Tohle se ještě nestalo

,,Shodli jsme se na tom, že úřad přijde s legislativním návrhem do poloviny ledna, co by umožnilo více ingerovat (zasahovat, pozn. red.) do více trhů, protože jsme limitováni právní úpravou. Bavili jsme se o tom, jestli nestojí za to bavit se o nepřiměřených ziscích, jakožto o nějakém důvodu, kvůli kterému by bylo možné regulovat soutěžním právem,” oznámil Mlsna.

Ministr má však jiný názor. ,,Je potřeba, aby začal využívat všechny nástroje, které má k dispozici,” řekl o úřadu Výborný. ,,Myslím si, že je málo sektorových šetření, měly by být častější,” dodal. Vadí mu, že ještě nejsou výsledky šetření o cukru.

Foto Vláda ČR