Tohle počasí se žene na Českou republiku. Něco takového tu ještě nebylo, lidé nesmí chodit ven, říkají meteorologové

Na Českou republiku ze žene opravdu nebezpečné počasí.
Napsal/aMichaela
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Na Českou republiku ze žene opravdu nebezpečné počasí. Všichni se toho bojí a rozhodli se vydat výstrahu.

Na Česko se žene opravdu divoké počasí. Jak to tak vypadá, teprve teď se ukáže ta pravá zima. Meteorologové se bojí a proto urychleně vydali výstrahu. Něco takového tu ještě nebylo. Silničáři mají strach a bojí se, že nebudou stíhat.

Něco takového tu ještě nebylo

,,Na srážky bude bohaté celé úterý. V nejnižších polohách na jihu území se bude jednat o déšť se sněhem, jinak bude sněžit. Během dne začne zesilovat vítr a od vyšších poloh se budou tvořit sněhové jazyky a závěje,” dodala. Podle meteorologů by právě nepřízeň počasí mohla způsobit nemalé komplikace na silnicích. 

Podle všeho se musí připravit i lidé, kteří se chystají na pochůzky k lékaři a do práce. Musí dbát zvýšené opatrnosti a chodit jen tam, kam opravdu musí. Varují předtím i záchranáři, kteří posilují směny a doufají, že nebude hodně výjezdů.

Kde to bude nejhorší?

Podle všeho bude chumelit úplně všude, to znamená na území celé České republiky. Ke sněhu se přidá i déšť, takže je velká pravděpodobnost toho, že se na cestách a chodnících bude tvořit náledí. Sníh ale dlouho nevydrží. Očekávají se komplikace i ve veřejné dopravě.

Foto: Depositphotos