Tohle je úplná noční můra. Řidičům na D1 došel benzín, někteří málem zkolabovali hlady

Nastala noční můra řidičů
Napsal/aMichaela
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Noční dálnice D1 se stala noční můrou pro všechny řidiče mířící na Moravu. Kamiony totiž zablokovaly oba jízdní pruhy a nikdo se tak nemohl dostat dál. Problém nastal ve chvíli, kdy řidičům začal docházet benzín. Někteří málem zkolabovali hlady.

Až kolem půlnoci se podařilo policistům, hasičům a silničářům vyřešit kritickou situaci na dálnici D1 na Vysočině, kde kvůli intenzivnímu sněžení v sobotu večer uvízly tisíce vozidel. Problémy způsobili zejména někteří řidiči kamionů, kteří se pokusili využít levý pruh a nakonec v něm také uvázli.

V koloně se situace stávala stále více zoufalou, protože řidičům docházelo palivo. Na Štědrý den se již situace na dálnici stabilizovala a provoz byl obnoven. „Policisté se pak snažili z kolony přednostně dostat osobní vozidla, protože některé posádky jsou ve špatném psychickém stavu, nemají nápoje ani jídlo a dochází jim pohonné hmoty,“ řekla o zoufalé situaci policejní mluvčí Dana Čírtková. 

Nastala noční můra řidičů

Sypače se nakonec dostaly do čela dlouhé kolony na dálnici směrem na Brno, a to jízdou z protisměru. Po příjezdu začaly s odhrnováním sněhu a posypem vozovky. Přesto situace na dálnici nebyla zcela vyřešena, jelikož na 82. kilometru dálnice blokoval průjezd aut kamion, který stál napříč celou šíří komunikace. Hasiči museli tento kamion odtáhnout stranou s použitím jeřábu.

V koloně byla některá vozidla uvízlá až osm hodin. Kamiony, které byly součástí kolony, musely na dálnici počkat ještě déle. Za vzniklou situaci se veřejnosti omluvil ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl. „Omlouvám se všem řidičům, kteří včera prožili těžké a dlouhé hodiny na D1. Situace byla kritická, museli jsme jeřábem odstranit kamion stojící napříč, nefungovala záchranářská ulička, kvůli tomu sypače nemohly projet a kamiony se tak nemohly rozjet. A do toho neustále hustě sněžilo. Zároveň chci poděkovat všem, kteří se o údržbu starají,“ uvedl na síti X Mátl.

foto IZS