To tu ještě nebylo. V Praze vyjely ozdobené tramvaje a autobusy – FOTKY

Praha má vánoční tramvaj a autobus
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Něco mimořádného se dnes naskytlo k vidění v Praze. Tam vyjely do ulic nazdobené tramvaje a autobusy, které se lidem libí. Něco takového hlavní město nepamatuje.

V Praze bylo dnes pro místní i turisty k vidění něco nevšedního. Do ulic totiž vyrazily nazdobené tramvaje a autobusy hromadné dopravy, které začaly zdobit hlavní město v rámci akce adventní neděle. Vánoční městskou hromadnou dopravu lidé uvidí až do 6. ledna 2024.

Dnes byly v tramvajové vozovně Střešovice slavnostně rozsvíceny svátečně ozdobené tramvaje a autobusy, které připravil Dopravní podnik Praha ve spolupráci s vedením pražského magistrátu. Lidé jsou z této akce nadšení a těší se, až se touto tramvají svezou také.

V Praze vyjely ozdobené tramvaje a autobusy

„Teď už jedou za vámi společně s vyzdobenou lanovkou na Petřín, aby vám dělaly radost po celý advent,“ prozradil náměstek pražského primátora za oblast dopravy Zdeněk Hřib. Ten také dodal, že si hlavní město od této akce slibuje velký úspěch. Kromě rozsvícení byl součástí oslav také osvětlený průvod, který vyjel z vozovny Střešovice a pokračoval přes Hradčanskou až k Mánesovu mostu, kde měli lidé možnost si tyto dopraví prostředky vyfotit a natočit. V následujících dnech budou tyto nasvícené vozy jezdit na pravidelných linkách až do Vánoc.

Praha má svůj strom už rozsvícení

A v rámci adventní akce dnes večer Praha rozsvítila i svůj vánoční stromeček. V sobotu večer Praha slavnostně rozsvítila velký vánoční strom na Staroměstském náměstí a zahájila tím i letošní vánoční trhy. Vánoční smrk byl osvětlen osmi kilometry světelných kabelů a každou hodinu nabízí světelnou animaci doprovázenou hudbou z filmu Tři oříšky pro Popelku. Akce přilákala obrovský zájem, a náměstí bylo od odpoledne plné lidí a turistů.

Foto: DPP a PID