Teploty v Česku začnou šíleně klesat. Lidé to nevydrží a začnou padat jako švestky

Teploty začnou šíleně klesat
Foto: Depositphotos
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Počasí se v České republice rozhodlo, že si s námi zahraje figurky. Jednou bude hezky, potom bude pršet a chybět nebude ani sníh. K tomu se přidá vítr, ledovka a záplavy.

Jak jsme vás již informovali, tento víkend se do České republiky dostala bouře, která přinesla opravdu divoké počasí. Ačkoliv se předpověď meteorologů zcela nenaplnila, i tak to bylo na řadě míst velmi vážné. Kdo by si myslel, že divokému počasí odzvonilo, je na omylu. Bude to ještě horší než se zdálo.

Teploty začnou šíleně klesat

Tento týden nás čeká opravdu bláznivé počasí. Kromě toho, že v pondělí bylo na některých místech i 12 stupňů, následující dny se prudce ochladí. Chybět nebude ani vydatný déšť, silný vítr, ledovka, chumelenice a povodně. Bude to opravdová divočina. Teploty začnou šíleně klesat. Lidem se bude dělat zle.

,,Zpočátku bude počasí u nás ovlivňovat tlaková níže, která bude postupovat ze Severního moře nad Polsko. V jejím týlu k nám v úterý pronikne studený vzduch od severu,” napsal na svých stránkách Český hydrometeorologický ústav ve své předpovědi.

Lidé začnou padat

Kromě toho, že počasí bude jako na houpačce, začnou odpadat i lidé. Ti budou hodně nemocní, protože takové počasí virům jen přeje. Jaké teploty nás čekají? V pondělí zataženo až oblačno, během dne dosáhnou nejvyšší denních teplo 8 až 12 °C. Další dny začnou postupně klesat. Výrazně se ochladí ve středu, kdy budou noční teploty klesat velmi nízko pod nulu, na severu a severovýchodě dokonce až -5 °C.

,,Ve středu se do střední Evropy přechodně rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu a od čtvrtka budou přes naše území v čerstvém severozápadním proudění kolem tlakové níže nad Skandinávií přecházet frontální systémy.“ To ještě nevíte, co nás čeká ve čtvrtek. ,,Nejnižší noční teploty budou -2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty potom 2 až 6 °C, v Čechách a ve Slezsku ojediněle až 8 °C,” uvádí ČHMÚ.