Tato podvodná SMS vám sebere všechny peníze. Jestli tuto zprávu otevřete, přijdete navždy o všechno

Podvodné sms vám seberou peníze.
Foto: Depositphotos.com
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Dnešní doba je velmi nebezpečná. Mohou za to především moderní technologie, které dnes ovládá téměř každý. Ne nadarmo naši předci používali pořekadlo dvakrát měř, jednou řež. A proto si vše několikrát ověřte, ať hořce nelitujete.

Podvodná sms sebere peníze

Internet je dnes plný nebezpečí, ale to už jsme snad všichni pochopili. Když prodáváme zboží, ozve se vám několik podvodníků, kteří nabízejí, že vám zajistí dopravu, když jim pošlete informace o platební kartě. Lidé následně přes různé internetové odkazy posílají peníze, zadávají údaje o své platební kartě, ale přitom vůbec nepřemýšlí, zda se jedná o ověřený web. V posledních měsících však lidem chodí SMS, že mají nárok na příspěvek na bydlení, ale také, že očekávají balík ze zahraničí. V sms je napsáno, že stačí vyplnit údaje. Lidé pak přijdou o statisíce.

Nenechte se nachytat

Nikdy a nikomu neříkejte data od své platební karty. Jakmile mu je poskytnete, podvodníci mají žně. A to právě dělají lidé, kteří jako zběsilí klikají na SMS, ve kterých si mají například přesměrovat balíček. Lidé si mnohdy ani neuvědomí, že žádný balík nečekají. Podvedených přibývá každým dnem. Pachatelé denně osloví desítky možná stovky lidí. Je proto nutné být velmi obezřetný, ať pak nelitujete svého nerozvážného jednání. Nikdy neposílejte žádné údaje ke své platební kartě a internetovému bankovnictví,“ prozradila policejní mluvčí, která všechny varuje před rostoucími podvody.

Na co si dát pozor

Nikdy, ale opravdu nikdy, neklikejte na žádné odkazy v SMS zprávě. Tyto odkazy jsou často falešné. Cíl je jasný, sebrat vám peníze. Po rozkliknutí se totiž objeví odkaz na platební bránu, kam vyplníte údaje o platební kartě. Tím se pak podvodníci dostanou do vašeho účtu a vy do minuty nemáte nic. Ačkoliv balíček čekáte, česká pošta ani jiný dopravce po vás nebude chtít nic platit. Nikdy nic takového nedělejte. Pokud nechcete přijít o své naspořené peníze, tyto zprávy jednoduše smažte. Pokud to neuděláte, zbydou vám oči pro pláč.