Tajné radary dávají pokuty i při malém překročení rychlosti. Jsou téměř všude a vyhnout se jim nejde

Tajné radary jsou postrachem řidičů.
Foto: Pixabay
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Dopravní policie zařadila do své taktiky na neposlušné řidiče takzvané tajné radary. Ty by měly dopomoci k tomu, aby se řidiči naučili dodržovat správnou rychlost. Ne každý řidič totiž po městě jezdí padesátikilometrovou rychlostí.

Tajné radary

Mezi prvními tajné radary zavedla Vídeň, která se rozhodla s neposlušnými řidiči zatočit. Lidé tam předepsanou rychlost nedodržují a před radary se skrývají. Dopravní policie však přišla s novinkou, která se ve světě ukázala jako nejspolehlivější.

Mezi tuto novinky patří takzvané skryté radary, které se objevují na zcela nečekaných místech. Řidiči si jich mnohdy všimnou na poslední chvíli a rychlost už nestihnout snížit. Následně jim do týdně přijde pokuta. Jen po Praze a Plzni je takových radarů téměř 50.

Řidiči jsou nešťastní

Jak dokazují zprávy našich čtenářů, řidiči jsou s touto taktikou policie nespokojení. ,,Vůbec se mi to nelíbí. Padesátka je tam, kde by se klidně mohlo jet sedmdesát. Ale tam, kde by se mělo jet padesát, tak se jezdí sedmdesát. Naprostý chaos,” napsal do naší redakce pan Josef. ,,Policie asi nemá dostatek peněz, tak musí vymýšlet tajné radary, aby vybrala co nejvíce peněz na pokutách. Je to neskutečné,” dodala čtenářka Jana.

Pokud si pod novým radarem představujete novou krabičku, která má akorát jiný vzhled, jste na omylu. Tajné radary jsou opravdu utajené. Nově jsou tyto radary umístěny na takovém místě, kde je nikdo nečeká. Lidé si radaru všimnout v ten moment, když jim domů přijde pokuta.