Srážka vlaků na Karvinsku. Na místě je několik zraněných a jeden mrtvý, víme detaily!

Srážka vlaků na Karvinsku
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Dnes ráno došlo u Karviné k tragické nehodě, kdy se vlak srazil s nákladním vozidlem. Na místo byl vyslán vyprošťovací tank hasičů, jak informoval mluvčí hasičů Správy železnic Martin Kavka. Doprava bude po celý den zastavena a nahrazena. Detaily zde.

Při srážce u Dolní Lutyně na Karvinsku bohužel zemřel strojvedoucí a asi 15 cestujících ve vlaku utrpělo zranění. Všechny zraněné osoby se podařilo z vlaku vyprostit. Informace poskytly policejní, hasičské a železniční zdroje. Nehoda se odehrála na zabezpečeném železničním přejezdu, kde vlak InterCity 546 Ostravan narazil do vozidla v Dolní Lutyni na trase Bohumín–Dětmarovice kolem 5:40. Podle policie je potvrzeno jedno úmrtí a na místě pracují policejní krizoví interventi.

Mluvčí hasičů Martin Kavka upozornil na to, že na místo byla vyslána těžká technika. K nehodě došlo před šestou hodinou ranní a na místo vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému: hasiči Správy železnic, hasiči Moravskoslezského kraje, zdravotnická záchranná služba a policie. Vlak se srazil s nákladním vozidlem, přičemž lokomotiva i jeden z prvních vagonů jsou výrazně poškozené a vykolejené.

Srážka vlaků na Karvinsku

Další vagony a trakční vedení jsou také poškozeny, což naznačuje, že obnovení provozu bude trvat dlouho. Mluvčí hasičů informoval o 15 zraněných, kteří byli předáni zdravotnické záchranné službě. Na místě přistála i helikoptéra letecké záchranné služby, což naznačuje, že některá zranění jsou vážnější. Více informací o zraněných má poskytnout zdravotnická záchranná služba.

„Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací doplněnou o závorová břevna. Následkem střetnutí vykolejila lokomotiva a jeden vůz pro cestující. Bylo také poškozeno trakční vedení a výstražník na železničním přejezdu. Při mimořádné události byla jedna osoba usmrcena a další desítky zraněny,“ podotkl Martin Drápal, mluvčí Drážní inspekce s dodatkem, že příčiny a okolnosti vzniku nehodu šetří čtyři inspektoři DI.

Dle prvotních informací, které získala naše redakce, řidič nákladního vozu zaspal a vjel na železniční přejezd i přesto, že světelná signalizace ukazovala, že se blíží vlak. Následně se již nesnažil vozidlo žádným způsobem dostat z kolejiště a utekl. „Provoz na trati je nyní zcela zastaven. Práce na odstranění potrvají několik hodin, možná celý den,“ podotkl kolem půl osmé ráno Martin Kavka, mluvčí drážních hasičů.

foto IZS