Sněžení v Česku: Napadlo přes 30 cm, doprava kolabovala, lidé na silnicích mrzli

Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Sobotní den byl v České republice opravdu divoký. Od rána na většině míst padal sníh, tvořila se ledovka a doprava kolabovala.

Sněžení v Česku

Sněhová pokrývka v Česku se ukázala v plné síle. Ačkoliv je teprve konec listopadu, na některých místech napadlo více než 30 cm sněhu. Nová sněhová pokrývka způsobila komplikace především v dopravě. Kvůli silné ledovce některé kamiony uvízly a nedokázaly vyjet kopce. Na některých místech sjely autobusy do příkopu.

Kalamita po celé republice

Nejvíce práce měli především silničáři, kteří se od rána ještě nezastavili. Ačkoliv silnice sypou téměř nonstop, bylo to málo. Na některých místech byly silnice nesjízdné až do odpoledne. „Celý víkend musíme počítat s občasným sněžením nebo sněhovými přeháňkami, s tvorbou sněhových jazyků a náledím. Na horách napadne dalších až 15 cm sněhu. Zimní počasí se udrží ještě nejméně celý příští týden,“ říká Honsová.

Meteorologové varují, že takové počasí vydrží až do nedělního večera. Do té doby by řidiči měli dávat větší pozor především na méně využívaných silnicích a silnicích druhé třídy.

Foto: Depositphotos.com