Rozsvícení vánočních stromků se blíží. Kdy začne zářit i ve vašem městě?

Rozsvícení vánočních stromků se blíží.
Foto: Openverse
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Vánoce jsou za dveřmi. A spolu s nimi se pojí i tradiční rozsvěcování vánočních stromečků na náměstích českých měst. Kdy se rozzáří náměstí vašeho města? Podívejte se na rozpis pro největší města ČR.

Tradiční rozsvěcení vánočního stromečku si každý rok nenechá ujít několik tisíc lidí. Akce, která je doprovázená bohatým hudebním programem, ohňostrojem a oficiálním zahájením vánočních trhů. Tento rok tomu nebude jinak a velká města pomalu, ale jistě, jdou se svými přípravami do finále.

Přípravy jsou v plném proudu a některá města už na svých náměstích stromek mají. Praha na něho stále čeká, ale jako vždy to bude ten nejlepší. Například Plzeň už aktivně zdobí. „Máme s parcelou stavební záměry, proto jsme chtěli smrk ztepilý pokácet. Jako vánoční strom jsme ho městu Plzni nabízeli už před dvěma lety, tenkrát ale neměl potřebnou výšku. Na pokácení jsme nijak nespěchali, jsme rádi, že dorostl do potřebné výšky, že má pěkný tvar a že bude mít využití a dělat lidem radost. Určitě se s rodinou pojedeme podívat na jeho slavnostní rozsvícení,“ řekl dárce plzeňského stromu Václav Kabrna.

Kdy se rozsvítí stromky ve vašem městě?

Praha

Nenechte si ujít Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí v Praze, které proběhne v sobotu 2. prosince 2023.

Brno

V Brně bude vánoční strom slavnostně rozsvícen v pátek 24. 11. 2023 na náměstí Svobody. Strom rozsvítí primátorka s biskupem za přihlížení několika tisíců Brňanů. 

Plzeň

Slavnostní rozsvícení stromečku je naplánováno na první adventní neděli 3. prosince. Kulturní program začne v 16 hodin. 

Ostrava

Ostravské Vánoce letos vypuknou v sobotu 25. listopadu rozsvícením vánočního stromu a zahájením programu, který doplní i adventní trhy.

Olomouc

Do Olomouce se na slavnostní rozsvícení vánočního stromu můžete vydat už tuto neděli. Rozsvícení se bude konat v neděli 19.11.2023.

Zlín

Slavnostní rozsvícení vánočního stromku se ve Zlíně bude konat první adventní neděli 3. 12. v 17.45 hodin.

Pardubice

Adventní trhy začnou v sobotu 2. prosince a potrvají až do neděle 24. prosince. První adventní neděli 3.12. se v 17 hodin na Pernštýnském náměstí tradičně rozsvítí tradiční vánoční strom.