Princ Harry je v Londýně. Urychleně spěchal za svým otcem, který zářil úsměvy

Princ Harry je v Londýně
Napsal/aIvana
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Princ Harry v úterý odpoledne dorazil do Londýna. Dle všeho okamžitě spěchal za svým otcem, králem Karlem III., který po setkání se synem zářil úsměvy. Princ vypadal velmi znepokojeně a ustaraně. Je to vážné?

Britský princ Harry dorazil v úterý do Londýna, aby se setkal se svým otcem, králem Karlem III., u kterého byla nedávno diagnostikována rakovina. Harry přistál na letišti Heathrow po zpožděném nočním letu z Kalifornie, který byl ovlivněn špatným počasím. Jeho manželka Meghan, vévodkyně ze Sussexu, spolu s jejich dvěma dětmi, princem Archiem a princeznou Lilibet, zůstali v USA.

,,Naštěstí se to podařilo zachytit včas a teď si všichni budou přát, aby dostal potřebnou léčbu a aby se naprosto uzdravil,” píše britská zpravodajská stanice BBC. ,,Myslím, že v to všichni doufáme a modlíme se za to. Já jsem s ním samozřejmě v pravidelném kontaktu a budu s ním komunikovat jako obvykle,” dodal mluvčí královské rodiny.

Princ Harry je v Londýně

V pondělí večer Buckinghamský palác oznámil, že králi Karlovi III. byla diagnostikována rakovina a že již zahájil léčbu. Typ rakoviny nebyl specifikován, avšak bylo uvedeno, že se nejedná o rakovinu prostaty. Sedmdesátipětiletému králi bylo doporučeno, aby během léčby omezil své veřejné aktivity. ,,Přejeme Jeho Veličenstvu úplné a rychlé uzdravení. Nepochybuji o tom, že bude znovu v plné síle, a vím, že celá země mu přeje všechno dobré,” napsal mluvčí královské rodiny na sociální síti X.

Diagnóza rakoviny u krále Karla III. byla stanovena včas, jak potvrdil britský premiér Rishi Sunak v úterý. Mnoho světových lídrů, včetně amerického prezidenta Joe Bidena, vyjádřilo obavy o králův zdravotní stav a přálo mu rychlé uzdravení.

foto ilustrační