Předpověď počasí na další dny je drsná. Silné mrazy i nadále sužují Česko

Předpověď počasí na další dny
Napsal/aMichaela
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

pNěkteří marně doufají, že tuhé mrazy co nejdříve skončí. Naopak ti, kteří bydlí na horách si přejí, aby mrzlo až do konce lyžařské sezony, jelikož sjezdovky tak mohou pracovat na plné obrátky. Podle meteorologů nás silné mrazy ještě chvílí potrápí. Na co se tedy máme připravit?

Českou republiku i tuto noc zachvátily silné mrazy a podle aktuálních meteorologických předpovědí Českého hydrometeorologického ústavu se zdá, že toto mrazivé počasí bude pokračovat i v následujících dnech. Ačkoliv by teploty o víkendových nocích neměly klesnout pod -10 stupňů Celsia, očekává se, že výrazné oteplení nepřijde.

Podle dosavadních předpovědí to vypadá, že se až do příštího pondělí musíme připravit na extremní výkyvy počasí a chladné počasí jen tak nezmizí. Tyto mrazy jsou extrémním problémem především pro malé děti, seniory a lidi, kteří trpí onemocněním srdce či kardiovaskulárního systému. Na co se tedy v následujících dnech musíme připravit?

Předpověď počasí na další dny

Sobota: Očekává se oblačno až zataženo, na jihu místy jasno. Na severu a severovýchodě se místy objeví slabé sněžení nebo sněhové přeháňky. Minimální noční teploty se budou pohybovat mezi -2 a -6 °C, v oblastech s menší oblačností až kolem -8 °C. Maximální denní teploty dosáhnou -2 až +2 °C. Očekává se mírný západní vítr o rychlosti 2 až 6 m/s.

Neděle: Převládat bude oblačná až zatažená obloha, místy s přechodným vyjasněním. Zejména na severu se mohou vyskytnout sněhové přeháňky. Noční teploty klesnou na -1 až -5 °C, tam, kde bude více jasno, bude -7 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi -1 a +3 °C. Předpokládá se mírný západní vítr o rychlosti 2 až 6 m/s.

Pondělí až Středa: Počasí v dalším týdnu bude jako na houpačce. Čeká nás oblačno až zataženo, občas se vyjasní a bude i svítit sluníčko. Místy se objeví sněhové přeháňky, ke konci období se očekávají srážky dešťové nebo mrznoucí. Noční teploty budou mezi -1 a -6 °C, v oblastech s menší oblačností až kolem -8 °C. Denní teploty se budou pohybovat v rozmezí -2 až +3 °C, ve středu v Čechách až do +5 °C.