Pohřeb studentů z filozofické fakulty. Tato studentka měla dnes pohřeb, bylo to velmi náročné

Tihle lidé nepřežili střelbu na univerzitě
Aneta Richterová
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Dnes odpoledne na některých místech proběhly první pohřby zemřelých studentů, kteří se stali obětmi tragického běsnění střelce a studenta Davida K. Jeho řádění má na svědomí celkem 14 mrtvých, z toho další oběti i z Klánovického lesa.

Dnes odpoledne se na některých místech konaly první pohřby studentů a profesorů, kteří zemřeli na pražské vysoké škole před čtrnácti dny, kdy se mladý student rozhodl zabíjet všechny, které kolem sebe potkal. Bohužel jeho běsnění bylo natolik tragické a o to horší, že se stalo před Vánocemi. Jednu z fotek studentek sdílel na svém Facebooku i otec zesnulé. Mladá Anetka Richterová rozdávala úsměv kolem sebe, pomáhala kde mohla a byla členkou dobrovolných hasičů.

„Nikdo z nás netušil, jak moc se nás tato tragédie dotkne v osobních životech. Jednou z obětí se stala Anetka Richterová. Milovaná dcera a ségra, usměvavá a za všech okolností vždy upřímná kamarádka a aktivní členka našeho sboru, našeho týmu. Byla součástí každého jednoho z nás. Dovolte nám touto cestou vyjádřit slova lítosti, upřímné soustrasti a čest její památce. Anetka se zapsala do našich srdcí, ať už v našem hasičském kolektivu nebo v tom Kameneckém,“ píše se ve vyjádření Sboru dobrovolných hasičů Velichovky.

Pohřeb studentů z Filozofické fakulty

Ve čtvrtek 4. ledna hodinu před polednem se jaroměřské divadlo stalo posledním místem odpočinku a rozloučení s nedávno zesnulou hasičkou. Mezi další zesnulé patří Jan Dlask a Lenka Hlávková. Lucie Špindlerová a Klára Holcová. Aneta Richterová. Lucie Fríbertová, Magdalena Křístková. Tato tragédie otřásla celou republikou a nyní je na čase, abychom se všichni vzpamatovali.

foto ilustrační