Pohřeb studentky Anety z Filozofické fakulty. U rakve jí stála čestná stráž, tady jsou fotky

Pohřeb studentky Anety z Filozofické fakulty
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Ve čtvrtek 4. ledna, krátce před polednem, se jaroměřské městské divadlo stalo místem smutku a vzpomínek. Právě zde se konalo poslední rozloučení s Anetkou Richterovou, dvacetiletou studentkou z Litíče. Anetka, která měla celý život před sebou, tragicky zemřela během události, která se odehrála tři dny před Vánoci na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Mladá Aneta Richterová patřila mezi nadané studentky. Snažila se pomáhat nejen všem svým spolužákům, ale dokonce se stala členkou dobrovolných hasičů. Podle všeho tato mladá dívka zemřela po útoku střelce na pražské vysoké škole. Dívka, jež měla celý život před sebou, zemřela jen pár dnů před Vánocemi. Vzpomínku na svou dceru následně sdílel i otec této dívky na svém Facebooku.

Pohřeb studentky Anety z Filozofické fakulty

Po smutečním obřadu proběhlo i soukromé rozloučení, kterého se zúčastnila pouze rodina. Rozloučit se přišli přátelé, známí, rodina, ale i hasiči v uniformách. Anetka byla dobrovolnou hasičkou SDH z Velichovek. Dívka byla dle slov místních lidí velmi hodná, oblíbená a vždy usměvavá. Rozdávala kolem sebe radost a ve škole byla velmi svědomitou studentkou.

,,Anetka byla velmi milá holčina, která byla vždy usměvavá. Všichni jí měli rádi a nikdo nechápe, proč musela zemřít právě ona. Proč musela zrovna ten den jet do školy. Je to něco hrozného, snad se teď nahoře má dobře a dívá se na nás,” prozradila jedna z místních, která se přišla rozloučit.

foto ilustrační