Počasí se zbláznilo. Teploty vyšplhají na 14 stupňů, deštníky ale neodložíme

Počasí se zbláznilo
Napsal/aMichaela
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Druhý únorový týden si pro nás připravuje opravdové záhady. Nejprve to vypadalo, že se do Česka vrací zima, protože silnice byly pokryty silnou ledovkou. Tomu nyní odzvonilo a my se můžeme připravit na opravdu jarní teploty. Deštníků se ale nezbavíme. Co nás tedy čeká?

I když únor patří k zimě, většinou sněží a lidé vyráží na hory, příští týden se počasí bude spíše blížit jarním podmínkám. Teploty mohou dokonce dosáhnout až 14 °C. Přesto bychom neměli zapomenout na deštníky. Připravit se také musíme na silný vítr, před kterým meteorologové varují až do úterního rána.

,,Mezi tlakovou výší nad jihozápadní Evropou do oblastí nízkého tlaku vzduchu nad severní a severovýchodní Evropou k nám bude proudit teplý a vlhký vzduch. Ve druhé polovině týdne bude z východního Atlantiku postupovat nad západní a postupně střední Evropu rozsáhlá tlaková níže, po jejíž přední straně k nám bude od jihozápadu proudit teplý vzduch, jehož příliv začne v neděli slábnout,” informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Počasí se zbláznilo

V pondělí nás čeká oblačno až zataženo, s přeháňkami na severovýchodě a silnějšími srážkami na horách. V nadmořských výškách přesahujících 1 300 metrů se očekává vydatné sněžení. Noční teploty klesnou na 6 až 10 °C, zatímco denní maxima dosáhnou 12 °C. Pocit zimy zesílí silný vítr s nárazy až 70 km/h, na horách může vítr dosahovat až 110 km/h.

V úterý bude obloha oblačná až zatažená, s ojedinělými přeháňkami na západě a severu. Noční teploty se budou pohybovat mezi 3 a 7 °C, denní kolem 11 °C. Středa přinese podobné počasí s oblačnou až zataženou oblohou a ojedinělým deštěm, na horách ve výšce 1 200 metrů i sněžením. Noční teploty klesnou až na 4 °C, denní teploty vystoupají až k 12 °C. Opět se očekává silný vítr s nárazy až 70 km/h.

Ve čtvrtek meteorologové očekávají oblačné a zatažené počasí. Bude třeba mít po ruce deštníky, protože může občas pršet, ale srážky budou postupně ustávat. Noční teploty se budou pohybovat mezi 3 a 7 °C, denní dosáhnou 12 °C. Následující dny zůstanou oblačné a zatažené s ojedinělými přeháňkami. Noční teploty se budou pohybovat v rozmezí 2 až 7 °C, zatímco denní teploty mohou příjemně stoupnout až na 14 °C.

foto ilustrační