Počasí se zbláznilo. Taková je předpověď, máme se opravdu na co těšit

Počasí se zbláznilo
Napsal/aIvana
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Letošní zima je opravdu zajímavá. Na začátku prosince sice začalo sněžit, ale krátce před Vánocemi bylo zase jako na jaře. Nyní bojujeme s tuhými mrazy, ale zároveň nás čekají letní teploty. Takže jak to bude vlastně v budoucnu?

Letošní zima byla intenzivní, ale krátká. Ti, kteří očekávali, že mrazy vydrží alespoň do konce ledna, což bylo v minulosti běžné, mohou být zklamáni. Ačkoliv mrazy mohou být nepříjemné, obvykle přinášejí jasnou oblohu, slunečno a čistý vzduch, a navíc se vyhýbáme dešti a blátu.

Počasí se zbláznilo

Podle Českého hydrometeorologického ústavu začínají noční mrazy slábnout a tento trend bude pokračovat i v následujících dnech. Odpolední teploty se budou pohybovat blízko nuly. Sněhové vločky se mohou objevit hlavně o víkendu, zejména na horách na severu a severovýchodě Česka. V nejbližší době se však očekává návrat nepříjemného zimního počasí s deštěm, protože mrazy nečekaně brzy ustupují.

V pátek a sobotu se odpolední teploty mohou pohybovat kolem -2 °C, v noci pak klesnout až na -6 °C. Následně se očekává oteplení. V neděli se očekává, že bude oblačno až zataženo s denními teplotami mezi -1 a +3 °C a nočními teplotami mezi -1 a -5 °C. V pondělí bude počasí podobné. V neděli se také očekává silnější vítr, což zlepší kvalitu ovzduší.

Bude to jako na houpačce

V úterý přijdou sněhové přeháňky s teplotami mezi -2 a +2 °C. Poté se očekává konec mrazů, zejména těch denních. Od středy se očekává výrazné oteplení, zejména v Čechách a ve Slezsku, kde teploty mohou vystoupit až na 8 °C. Počasí bude zatažené až oblačné, s možností sněžení, ale někde mohou být srážky mrznoucí nebo dešťové.

Je tedy na čase připravit se na další velkou změnu počasí. Každý má své preference, co se týče ideálního počasí, a to i v závislosti na tom, zda patří mezi lyžaře nebo ne. Je tedy jasné, že se asi pořádné zimy již nedočkáme a musíme se připravit na jarní teploty.

foto ilustrační