Počasí bude jako na houpačce, máme se opravdu na co těšit. I meteorologové raději varují, dokud není pozdě

Počasí jako na houpačce
Napsal/aMichaela
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Konec tohoto roku bude opravdu napínavý. Teploty budou abnormálně vysoké a do toho všeho se zase přidá nebezpečený vítr. Dokonce i samotní meteorologové mají strach, a tak se rozhodli raději vydat výstrahu, dokud není pozdě.

Konec tohoto roku bude opravdu zajímavý. Ačkoliv chybělo jen málo a mohli jsme si užívat bílé Vánoce, nakonec jsme se dočkali povodní, vysokých teplot a pořádného neštěstí. Jak se později ukázalo, ani Silvestr nebude lepší. Naopak se musíme připravit na pořádnou vichřici, kdy vítr dosáhne rychlosti orkánu. Na horách i silné vichřice. Máme se opravdu na co těšit.

,,Přes střední Evropu bude postupovat k východu tlaková výše. Zítra odpoledne a večer začne počasí u nás ovlivňovat svým jižním okrajem teplá fronta postupující od západu,” uvádí Český hydrometeorologický ústav ve své týdenní předpovědi. A co nás tedy na konci týdne čeká a nemine?

Počasí jako na houpačce

Ve čtvrtek můžeme očekávat zataženo až polojasno s tvorbou mlh, které mohou místy přecházet v mrznoucí mlhy. Noční teploty se budou pohybovat okolo -2 °C, a to při slabém větru. Během dne se teploty vyšplhají na 4 až 8 °C, v Čechách dokonce až na 10 °C. Pátek přinese místy lehké mrholení, ale převážně bude zataženo až oblačno. Denní teploty se budou pohybovat mezi 6 a 10 °C, s očekávanými přeháňkami nebo deštěm. Noční teploty klesnou na 7 až 3 °C, na Moravě mohou dosáhnout až k nule.

Sobota bude podobná, s maximálními teplotami mezi 5 a 9 °C a nočními teplotami 7 až 3 °C. Ve vyšších polohách nad 600 metrů se očekávají sněhové srážky. Na Silvestra, tedy 31. prosince 2023, se očekává na většině území déšť při zatažené až polojasné obloze. Denní teploty se budou pohybovat mezi 6 a 11 °C, zatímco noční teploty klesnou na 6 až 2 °C. Ve vyšších polohách nad 600 metrů se opět očekává sněžení.

foto Freepik