Počasí bude drsné. Lidem se bude motat hlava a bude jim zle. Na tohle si dejte pozor

Počasí
Foto: Depositphoto.com
Napsal/aMichaela
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Meteorologové zpřísnili výstrahu a upozorňují na to, že se do Česka žene nepříjemná tlaková vlna, která potrápí naše zdraví. Proto musí být všichni lidé opatrní a dávat na sebe pozor. Bude to vážné a na co se připravit?

Počasí si s námi hraje. Ačkoliv je tady listopad, venku je stále teplo a proto nemusíme mít obavy z ranních mrazíků. Nyní však meteorologové přišli s další výstrahou, která se týká především našeho zdraví. Podle jejich slov se lidem může dělat špatně a mohou kolabovat na ulici.

Bolesti hlavy a kolapsy

Lidé se ke konci tohoto týdne musí připravit na možné bolesti hlavy, malátnost, nevolnost a také pocit dušnosti. Bude to způsobeno změnou tlaku, který v následujících hodinách bude klesat na abnormálně nízké teploty. Proto je třeba být nejlépe doma a nikam nechodit.

Nejvíce postižení budou lidé, kteří trpí velmi nízkým krevním tlakem. Těmto lidem se nedoporučuje, aby řídili motorová vozidla nebo chodili ven. Naopak lépe na tom budou lidé, kteří mají svůj krevní tlak vysoký. Tyto lidé by následné změny neměli výrazně pociťovat. Toto počasí bude trvat několik dnů.

Může za to vítr

Podle Českého hydrometeorologického ústavu za tuto výraznou změnu tlaku může i vítr, který se přes střední Evropu v následujících hodinách přežene. Podle meteorologů udeří na západ Evropy už v noci na čtvrtek. V Česku se očekávají nárazy jihovýchodního až jižního větru s rychlostí místy kolem 70 km/h.

Zdroje: Redakce, TN.cz