Od rána komplikuje ledovka dopravu. Na Domažlicku se stalo několik nehod, řidiči by měli být opatrní

Od rána komplikuje dopravu ledovka
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Dnešní ráno začala na silnicích znovu komplikovat ledovka. Podle záchranných složek mají hasiči a záchranáři od rána několik výjezdů.

Situace v Plzeňském kraji začíná být znovu vážná. Na silnicích se znovu tvoří námraza, která na některých místech zkomplikovala dopravu. Jen na Domažlicku hlásí hasiči od rána přibližně 28 výjezdů. Nejvíce se jedná o auta, která dostala smyk a skončila v příkopě. Na Klatovsku naopak záchranné složky hlásí úrazy po pádu na namrzlém chodníku.

Podle meteorologů bude situace ještě vážnější přibližně kolem 10. až 11. hodiny, kdy očekávají, že by hustá mlha měla začít padat na silnice a namrzat. Odpoledne sice denní teploty vystoupají nad 7 stupňů, silnice jsou však promrzlé a večer se začne znovu prudce ochlazovat.

Od rána komplikuje dopravu ledovka

Ani v Plzni není situace nejlepší. Podle informací od našich redaktorů, kteří jsou momentálně v terénu jsou sice cesty sjízdné, ale pouze se zvýšenou opatrností. Náš redaktor dnes ráno hovořil s dodavatelem pečiva, který mu uvedl, že by raději zůstal doma. ,,Klouže to jako blázen. Hlavně, když jedete trochu mimo město. Ale ani Plzeň a centrum není dokonalé, fakt to chce opatrnost,” prozradil redakci Justday.

A co na to říkají chodci? ,,Vedu dítě do školy, je to dobrý, ale jsou místa, kde to hodně podkluzuje, takže opravdu opatrnost na místě,” řekla jedna z divaček. ,,My jsme jely autem, bydlíme u Dobřan a tam to teda je pěkné kluziště. Chce to jet opatrně a kdo nemusí, nikam by neměl jezdit,” prozradila jiná čtenářka, kterou redakce oslovila u místní základní školy.

foto ilustrační