Od ledna bude platit nová dopravní značka. Kdo nebude vědět, co znamená, ihned přijde o řidičák. Je to zlé

Od ledna bude platit nová dopravní značka
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Češi se mají opravdu na co těšit. Od ledna nás čeká totiž novinka na silnicích, a to nová dopravní značka. Kdo jí však nebude ovládat a vědět, co znamená, okamžitě přijde o papíry. Policie bude v tomto případě nekompromisní a budou padat opravdu velké tresty.

Některé dopravní značky mohou být pro řidiče záhadou, a to nejen v České republice, ale i v zahraničí. Například v Německu existuje unikátní značka s červenou tečkou nad černou šipkou, která signalizuje odbočku. Tento příklad ilustruje, jak různé země mohou mít specifické dopravní značení. Kdo však tuto značku nezná, dostane velkou pokutu. U nás to bude ještě přísnější.

Od ledna bude platit nová dopravní značka

Podle nedávno zveřejněných informací Německo vyniká vysokým počtem dopravních značek a přísnými pravidly pro řidiče. Jednou z mnoha značek je například zákazová značka 277.1., která zakazuje předjíždění jednostopých vozidel vícestopými motorovými vozidly a motocykly s postranním vozíkem. Tato značka zobrazuje osobní auto, kolo a motorku.

V České republice se také postupně začaly objevovat nové dopravní značky, které reagují na současné trendy a zkušenosti z praxe. Nové značky, o kterých informoval ministr dopravy Martin Kupka, zahrnují například označení začátku a konce sdílené zóny nebo upozornění na dodržování bezpečného odstupu na dálnici. Jednou z novinek je značka P+D pro parkoviště, která se liší od již známých K+R (Kiss and Ride) a P+R (Park and Ride).

Kdo je nezná, přijde o papíry

Zatímco K+R slouží pro krátkodobé zastavení a P+R pro parkování s následným využitím veřejné dopravy, P+D je určena pro řidiče, kteří přestupují do centra města jako spolujezdci v jiném vozidle. Tato značka podporuje sdílení aut a snižuje počet vozidel v centru města. Někteří občané, jako pan Josef z Brna, vyjádřili velkou pochybnost o tom, jak vůbec bude tato dopravní značka prakticky fungovat. Někteří se obávají toho, jaké tresty nastanou, pokud tuto značku nebudou řidiči ovládat.

foto ilustrační