Oblíbená streamovací platforma se chystá zdražit. Dotkne se to nás všech

Netflix zdraží
Napsal/aMichaela
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Netflix pořádně zdraží

Podle amerického deníku The Wall Street Journal plánuje společnost Netflix zvýšit ceny svých předplacených služeb bez reklam. Toto zvýšení cen bude pravděpodobně na různých trzích zaváděno postupně. A to celosvětově, přičemž první změny se očekávají ve Spojených státech a Kanadě. Zatím nejsou k dispozici přesné údaje o tom, kdy a o jaké zvýšení cen půjde. Společnost Netflix se k tomuto kroku nevyjádřila. V současné době se však předplatné Netflix Standard bez reklamy ve Spojených státech pohybuje kolem 340 korun měsíčně, zatímco na Slovensku je to 199 korun měsíčně.

Stávka v Hollywoodu

Netflix plánoval zvýšit ceny svých předplatitelských služeb krátce po skončení stávky hollywoodských herců na konci září. Toto zvýšení cen by se následně mělo dotknout nejen Netflixu, ale i dalších streamovacích služeb a filmových studií, neboť se očekává, že herci budou po stávce požadovat vyšší odměny. Podobný trend byl již zaznamenán po nedávné 146denní stávce. 11 000 scenáristů, která skončila v jejich prospěch. Netflix a další společnosti budou nyní muset platit hercům podle počtu zhlédnutých filmů a seriálů, čímž se zvýší transparentnost sledovanosti.

Nahrazení umělou inteligencí?

I když se jedná o významný krok, neznamená to konec pracovních nepokojů v Hollywoodu. Herecké odbory SAG-AFTRA, které zastupují 160 000 herců, kaskadérů, dabérů a dalších mediálních profesionálů, stále stávkují. Jejich požadavky zahrnují minimální mzdy, ochranu před nahrazováním lidských výkonů umělou inteligencí a spravedlivé odměňování za příspěvky do streamovacích služeb.

Zvýšení cen

Netflix, jeden z lídrů v oblasti streamovaného obsahu, plánuje kompenzovat rostoucí náklady zvýšením cen svých předplacených služeb. Zvýšení cen pravděpodobně začne ve Spojených státech a Kanadě a postupně se rozšíří na další trhy. Přesná procenta a termíny zvýšení cen nezveřejnila. Netflix plánuje k této záležitosti přistupovat v jednotlivých zemích. Kromě toho Netflix nedávno začal kvůli kompenzaci zvýšených nákladů omezovat sdílení přístupových hesel a zavedl možnost přidávat k účtu další členy za zvýhodněné ceny, i když ne na všech trzích. O kolik se to přesně dotkne našich domácností, není zřejmé, podle všeho o několik stovek korun.