FOTO: Vážná nehoda uzavřela silnici u Milotic nad Opavou. Jedna žena zemřela, dítě je v kritickém stavu

Nehoda uzavřela silnici u Milotic
Foto: IZS
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Dnes večer došlo k vážné dopravní nehodě. Jak uvedli místní, bylo to natolik rychlé, že nikdo nestihl včas zareagovat. Na místě zasahují jednotky IZS.

U vážné dopravní nehody převozové sanitky a osobního automobilu zasahovaly dvě jednotky hasičů v pondělí 20. listopadu 2023 odpoledne na silnici I/11 u Milotic nad Opavou. Podle dostupných informací byla na místě mrtvá řidička osobního automobilu.

,,Sanitka tovární značky Renault Traffic jela od Horního Benešova na Bruntál, kdy protijedoucí automobil tovární značky VW Passat jedoucí od Bruntálu na Horní Benešov dostal s největší pravděpodobností na mokré vozovce smyk a narazil do sanitky,” nastínil hlavní vyšetřovací verzi mluvčí Policie ČR René Černohorský.

Nehoda uzavřela silnici u Milotic

Na místě jedna žena zemřela, dítě bylo vážně zraněno. ,,Šestatřicetiletá žena byla v okamžiku příjezdu záchranářů již mimo vozidlo, první pomoc jí poskytovali svědkové události a následně policisté. Veškerá snaha však byla marná a zasahující lékařka po více než půl hodinovém úsilí konstatovala smrt. Pacientka na místě podlehla utrpěným mnohočetným poraněním. Přednemocniční neodkladná péče byla poskytována tříletému chlapci, který byl při vědomí a mimo přímé ohrožení života. S podezřením na těžké zranění byl vrtulníkem transportován do ostravského traumatologického centra,” řekl k události mluvčí zdravotníků Lukáš Humpl.

Na základě požadavku velitele zásahu byl aktivován tým posttraumatické péče, na místo tak za tímto účelem dorazili dva speciálně vycvičení příslušníci HZS Moravskoslezského kraje. S krizovou intervencí pomohl i jeden z dobrovolných hasičů, který je příslušníkem Policie ČR a rovněž je součástí policejního intervenčního týmu.