Nehoda 10 aut a kamionu uzavřela dálnici D1. Tohle bylo vážné, několik zraněných, lidé utíkali a došlo k chaosu

Nehoda aut a kamionu
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Vážná nehoda uzavřela o tomto víkendu dálnici D1. Podle všeho řidiči nezvládli řízení, když padal sníh. Několik z nich se ani nevěnovalo řízení. Tohle bylo vážné.

Sněžení o tomto víkendu hodně komplikovalo dopravu v Česku. Jak to vypadá, řidiči stále nepochopili, že je listopad. Někteří mají letní pneumatiky, druzí jezdí jako blázni. Jen málokdo přizpůsobí svou jízdu zimnímu počasí. Proto také došlo k nehodě 10 aut a kamionu

A k jednomu takovému problému došlo i na dálnici D1, kde se stala nehoda několika vozidel. Ta proto musela být v sobotu po 21. hodině uzavřena. Na 129. kilometru ve směru na Brno se stala dopravní nehoda několika vozidel. Směr na Brno je v místě uzavřen. Lidé začali panikařit a běhat po silnici.

Nehoda 10 aut a kamionu

Před 22. hodinou se situace na D1 na Vysočině ještě zkomplikovala. „Ve 21.40 jsme přijali oznámení o další nehodě několika vozidel. Nehoda se stala na 127,6. kilometru ve směru na Brno. Projíždějte proto Vysočinou se zvýšenou opatrností,“ uvedla policie. Podle všeho uvízl na nejvytíženější dálnici Česka i kamion. Sypače jsou v akci, ale technické služby nestíhají. Kamion podle všeho zablokoval jeden jízdní pruh.

Provoz se sice podařilo obnovit kolem nedělní půlnoci, škody však šly do milionů korun. A za vše mohla nezodpovědná jízda, kdy řidiči nepřizpůsobili styl řízení svého vozu tomu, co se venku děje. Sypače z centra Bernartice podle ŘSD projíždějí dálnici mezi km 44. a 94. kilometrem. Vozovka se podařila očistit a zprovoznit, ale teploty i nadále klesaly pod bod mrazu.

Foto: ŘSD