Naše vláda je zlo. To tu ještě nebylo, kolegové kritizují Petra Fialu. Tohle řekli, podívejte se sami, je to opravdu vážné

Naše vláda je zlo
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Podle dosavadních informací to vypadá, že naši vládu nemá už vůbec nikdo rád. Vyplývá to z dosavadního průzkumu, kdy se i přední politici vyjádřili negativně.

Tohle se ještě nestalo. Vůbec poprvé se i přední politici vyjádřili velmi negativně na to, co se v současné vládě děje. O tom, že se začnou pomlouvat mezi sebou, se diváci přesvědčili v neděli odpoledne, kdy se v živém vysílání proti sobě utkalo několik mocných lidí. A debata byla opravdu zajímavá.

Naše vláda je zlo

V novém průzkumu se zcela poprvé zjistilo, že nikdo nevnímá politickou situaci v České republice jako velmi dobrou. Rostoucí nedůvěra ve vládu a politiky je alarmující. Veřejnost je stále více znepokojena politickým stavem v zemi. Důvěra v politické vedení klesá na úroveň, která byla naposledy zaznamenána během vrcholící covidové krize, kdy zemi řídila koalice hnutí ANO a ČSSD.

Podle nedávného průzkumu agentury Kantar CZ pro Českou televizi už nikdo nepovažuje politickou situaci v České republice za velmi dobrou. Tento výsledek je považován za bezprecedentní v desetileté historii průzkumu ,,Trendy Česka”, jak uvedl Václav Moravec ve svém pořadu Otázky Václava Moravce.

Fialu nikdo nechce

Průzkum dále ukázal, že pouze 16 procent respondentů hodnotí českou politiku jako dobrou. Většina, tedy převážná část obyvatel, je však s politickou situací velmi nespokojena. 35 procent lidí ji hodnotí jako spíše špatnou a 45 procent jako velmi špatnou. Pouze čtyři procenta respondentů se nedokázala vyjádřit. Zajímavým zjištěním průzkumu je také návrat voličů k hnutí ANO. V případě konání voleb by nyní hnutí ANO získalo dominantní podílu 34,5 procenta hlasů. Koalice SPOLU by naopak zaznamenala pokles na 18,5 procenta hlasů.

Pokud by strany koalice kandidovaly samostatně, jejich výsledky by byly ještě horší, například ODS by získala pouze 12,5 procenta hlasů a Lidovci by se do Sněmovny vůbec nedostali. O těchto slabých výsledcích české politiky se diskutovalo v pořadu Otázky Václava Moravce, kde se střetli předseda senátu Miloš Vystrčil z ODS a místopředseda hnutí ANO a poslanec Karel Havlíček.

Vystrčila rozhořčila Havlíčkova ostrá kritika vlády a označení senátu za pouhý razítkovací stroj pro vládní zákony.

foto Vláda ČR