Na Jičínsku hořel karavan, kde vybuchly tlakové lahve. Na místě se zranili dva lidé

Na Jičínsku hořel karavan
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Dnes odpoledne došlo v obci Budčeves ke zranění dvou osob, kterým vybuchl jejich karavan. Podle všeho měli uvnitř umístěné tlakové lahve, které následně explodovaly. Situace na místě byla vážná a nepřehledná.

Dnes došlo v obci Budčeves na Jičínsku k požáru karavanu a přístřešku, při kterém se zranili dva lidé. Podle informací od hasičů byl důvodem požáru výbuch tlakových lahví. Mluvčí Zdravotnické záchranné služby (ZZS) Královéhradeckého kraje Ivo Novák uvedl, že zranění naštěstí nebyla vážná. Na místo události byl povolán i záchranářský vrtulník, který jednoho ze zraněných transportoval do nemocnice.

Celý incident si vyžádal rychlý zásah záchranných složek, aby byla situace co nejrychleji stabilizována a zraněním osobám byla poskytnuta potřebná lékařská péče. ,,Dva lidé, muž a žena středního věku, utrpěli popáleniny v horní polovině těla. V době ošetření byli oba při vědomí, mimo ohrožení života. Žena byla po ošetření převezena do jičínské nemocnice, muž byl letecky transportován do Fakultní nemocnice. Zranění však nejsou vážná,” řekl ČTK Novák.

Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů

,,Požár byl v době příjezdu jednotek v plném rozsahu. Průzkumem bylo zjištěno, že došlo k výbuchu tlakových lahví, které byly v karavanu. Nasazením dvou útočných proudů jsme dostali požár pod kontrolu. Lehce zasaženo bylo i vozidlo zaparkované v bezprostřední blízkosti karavanu,” uvedli hasiči na sociálních sítích.

,,Představa, že by došlo k výbuchu, který karavan zdemoloval, rozhodně není pravdivá. Došlo k zahoření, při kterém muž a žena utrpěli zmíněná zranění,” řekl ČTK Novák. Vyšetřovatel, který se zabýval příčinami požáru v obci Budčeves, odhadl vzniklou škodu na 450 tisíc korun. Naštěstí se podařilo uchránit hodnoty ve výši 50 tisíc korun. V současné době probíhá policejní vyšetřování, které má za úkol zjistit přesnou příčinu tohoto požáru