Na dva mosty v Praze nesmí tramvaje! Pokud by tam vjely, mosty by ihned spadly

Na dva mosty v Praze nesmí tramvaje, jinak by spadly!
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Dopravu v Praze výrazně zkomplikuje vyhláška, který vyšla v platnost tento čtvrtek. Uzavřou se totiž dva mosty, na které normálně jezdily tramvaje. Ty tam teď nesmí, jinak by mohlo dojít k velkému problému.

Hlavní město Prahu nyní čekají vážné dopravní komplikace. Pro tramvajovou dopravu se totiž uzavřou dva mosty, které slouží jako klíčový pilíř pro zajištění stabilní a plynulé dopravy. Ve čtvrtek došlo v Praze k významnému zkomplikování tramvajové dopravy na dvou místech. Důvodem byl havarijní stav, kvůli kterému Pražská integrovaná doprava uzavřela Libeňský a Hlávkův most.

Tyto mosty, které jsou klíčové pro městskou hromadnou dopravu, zůstanou uzavřeny až do dalšího oznámení. Tento den byl pro pražskou dopravu náročný kvůli nečekané situaci, která vyžadovala změnu tras několika tramvajových linek. Nejvíce postižené oblasti jsou Holešovice, Libeň a Karlín. Lidé jsou nyní zmatení a neví, jak se dostanou domů.

Na dva mosty v Praze nesmí tramvaje!

Podle informací od Pražské integrované dopravy (PID) byly zastaveny tramvajové linky číslo 1, 6, 14 a 25 v úseku mezi stanicemi Palmovka a Maniny. ,,Tyto tramvajové linky jsou nyní vedeny objízdnou trasou, která vynechává Libeňský most,” uvedla PID na sociální síti X. Příčinou těchto neplánovaných změn je kritický stav Libeňského a Hlávkova mostu, které propojují Holešovice s pravým břehem řeky Vltavy. Oba mosty jsou v havarijním stavu a zůstanou pro tramvajovou dopravu uzavřeny až do odvolání.

Havárie na Hlávkově mostě podle starosty Prahy 7 Jana Čižinského s tou na mostě Libeňském nesouvisí. „U Hlávkova mostu je potíž s výhybkou na Těšnově,“ sdělil Čižinský. Podle PID je Libeňský most uzavřen i pro pěší. „Nabízí se tedy možnost metrem na Křižíkovu a využít lávku HolKa, nebo metrem na Náměstí Republiky a odtud tramvají do Holešovic,“ uvedl dopravní podnik.