Na D1 hoří náklaďák. Dálnice je uzavřena, provoz stojí a doprava kolabuje

Na D1 hoří kamion
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Dnes odpoledne zablokovala jednu z nejvytíženějších dálnic další vážná dopravní nehoda. Během cesty ve směru na Prahu totiž začal zničehonic hořet nákladní automobil a auta za ním musela urychleně zastavit. Situace je nepřehledná.

V pátek odpoledne došlo k uzavření dálnice D1 ve směru na Prahu kvůli požáru náklaďáku. Dopravní kolaps se odehrál na 26. kilometru dálnice a podle policistů byla pravděpodobnou příčinou technická závada u kola náklaďáku. V důsledku této nehody byla dálnice uzavřena v obou směrech. Krátce po 15. hodině se podařilo znovu zprovoznit dálnici ve směru na Brno. „Hořela levá strana kamionu pod přední pneumatikou, jednotky na místě zjistily, že hoří kabina v plném rozsahu a rozšiřuje se směrem k návěsu, budeme řešit i únik nafty,“ řekla redakci Justday.cz mluvčí hasičů Veronika Švorcová Mocová.

Na D1 kolabuje doprava

Policisté na místě nyní zastavují vozidla mířící směrem do Prahy s tím, že předpokládaná délka uzavírky je do dnešní půlnoci. Kde to jde, policisté nastavují náhradní trasy. ,,Ve 14:51 jsme dostali oznámení o požáru na 26. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu,” řekla naší redakci policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. ,,Po dobu záchranných prací a než bude nákladní auto uhašeno, jsme dálnici uzavřeli,” dodala.

Krátce byl uzavřen i směr na Brno. Ten ale policisté otevřeli před půl čtvrtou odpoledne. ,,Požár způsobila pravděpodobně technická závada u kola a defekt, následně vznikl požár,” uvedla mluvčí s tím, že dopravu na místě zajišťuje policie a určuje objízdné trasy.