Na Česko se žene vydatné sněžení. Na tohle si dejte pozor, jinak máte pořádný problém

Na Česko se žene sněžení.
Foto: Depositphotos.com
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Meteorologové změnili svou předpověď. Ačkoliv ještě včera tvrdili, že se sněhu jen tak nedočkáme, dnes je vše úplně jinak. Na sníh se musíme připravit i v nízkých polohách. Podle všeho bude padat téměř všude. Řidiči, kteří nemají přezuto, tak mají smůlu.

Vydatné sněžení zasáhne Česko

Především děti mohou mít důvod k radosti. Vypadá to, že sníh se konečně dostanete i do nižších poloh naší republiky. Ačkoliv ještě nedávno meteorologové tvrdili, že sníh uvidíme jen na horách, dnes svou předpověď změnili. Jenže právě ono předvídané sněžení představuje pro některé výrazný problém.

Jsou tu totiž stále ještě řidiči, kteří zapomněli na přezutí svého auta. A nebo se na to vykašlali, protože si mysleli, že sníh jen tak nenapadne. Je tu ale listopad, a to je přezutí auta povinné. Pokud někteří řidiči nemají přezuto, zřejmě to do zítra nestihnou. V tom případě nesmí vyjet na silnice, protože stačí jen malá výstraha na sněžení a policie vám udělí neskutečnou pokutu. Za ten problém to určitě nestojí.

Kde bude padat?

„Prodloužený víkend bude ve znamení ochlazení. Hranice sněžení bude už během pátečního dne rychle klesat, není vyloučené, že se sněhové vločky přechodně vyskytnou i v těch nejnižších polohách. V kombinaci s čerstvým až silným větrem se mohou od vyšších poloh tvořit i sněhové jazyky,“ shrnula Dagmar Honsová z ČHMÚ.

Kromě toho, že nás čeká víkend plný sněhu, se musíme připravit i na klesající teploty. Ty by se na některých místech mohly dostat na bod mrazu. Připravte se proto na ranní mrazíky, škrábání aut a možnost, že se vám do motoru schová nečekaná návštěva. Před svou jízdou si vozidlo bedlivě zkontrolujte.