Na Česko se žene šílené peklo. Bude to zlé, musíme se pořádně připravit. Kdo to neudělá, bude počítat škody

Žene se šílené peklo
Foto: Depositphotos.com
Napsal/aIvana
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Na Česko se žene další bouře. I meteorologové se bojí, a proto se rozhodli vydat další výstrahu. Tentokrát upozorňují především řidiče, co musí udělat, pokud se rozhodnou vyrazit na svou delší jízdu. Kdo to neudělá, bude počítat škody.

Na Česko se žene další bouře. Ta tentokrát dostala jméno Linus. Ačkoliv to vypadalo, že Česko má konečně klid, opak je pravdou. Kromě toho, že nás čeká velký vítr, lijáky a mráz, bude padat i sníh. Ten kdo vyrazí na silnice, musí být připravený.

Žene se šílené peklo

Ačkoliv si lidé myslí, že to nic nebude, může to být opravdu vážné. Jinak by ani samotní meteorologové nevydávali takovou výstrahu, jako učinili nyní. Bouře dorazí už tuto sobotu. ,,Očekáváme, že bude sněžit zhruba od 400 metrů nad mořem,” řekla meteoroložka Dagmar Honsová.

Podle meteorologů to ale vypadá, že navzdory tomu, co původně předpovídali, bouři nedoprovodí tak silný vítr. ,,Foukat bude čerstvý severozápadní vítr, na Českomoravské vrchovině pak s nárazy kolem 55 kilometrů v hodině. Dopady bouře tak budou cítit hlavně na silnicích,” uzavřel ČHMÚ s tím, že lidé na sebe musí být opatrní. Kdo se vydá na cestu, musí se pořádně připravit. V autech by neměla chybět teplá deka, dostatek tekutin, občerstvení a teplé oblečení.

Očekáváme nebezpečné jevy

Jak meteorologové dodali, spolu s touto bouří nás čekají i nepředvídatelné jevy. Lidem je doporučeno, aby pořádně zajistili i své domácnosti. Pokud se budete pohybovat venku, měli byste dávat pozor, abyste se nepohybovali v okolí velkých stromů. Kdo na sebe nebude dávat pozor, mohl by na to doplatit. Pokud nemusíte jezdit autem, nejezděte. Počasí bude opravdu divoké a máme se opravdu na co těšit, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.