Marian Jurečka zvažuje rezignaci. Už je na čase, jeho večírek se vážně nepovedl

Marian Jurečka zvažuje rezignaci.
Napsal/aMarkéta
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Dnes se podíváme na to, jak se ministr práce a sociálních věcí dostal do trochu nepříjemné situace. V době, kdy mladý střelec řádil na Filozofické fakultě, si ministr v klidu užíval vánoční večírek a dělal, jakoby se nikde nic nestalo. Mejdan trval až do půlnoci. Tohle přeci není normální.

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka vyjádřil svou údajnou lítost nad tím, že se vrátil na večírek svého úřadu po tragédii, která se odehrála na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Vyjádřil politování nad tím, že tuto akci neukončil a také nad tím, jak dlouho trvalo, než situaci vysvětlil.

Uvažuje o rezignaci, o které hodlá diskutovat s celostátním výborem KDU-ČSL. Premiér Petr Fiala, kterému Jurečka situaci osobně vysvětlil, v současné době neplánuje jeho výměnu. Jenže premiér Fiala si takového člověka chce i nadále ve vládě udržet. Je to normální? Podle některých je to pochybení, které by se rozhodně nemělo odpouštět.

Marian Jurečka zvažuje rezignaci

Dle zpráv MF DNES vánoční večírek na ministerstvu neskončil v 21 hodin, jak původně uvedl ministr, ale Marian Jurečka se na něj vrátil po vládním jednání, které následovalo po střelbě. „Po jednání vlády, někdy bylo kolem půl jedenácté, jsem se vrátil. Vracel bych se tam tak či tak. Došlo se do kanceláře, viděl nějaké ještě nezbytně nutné věci,“ vysvětlil Marian Jurečka v pořadu ČT Otázky Václava Moravce.

„Došel jsem ještě dolů do atria, kde zůstalo zhruba kolem 30 lidí, spíše okruh bližších spolupracovníků, se kterými jsme tam zůstali. Já jsem tam zůstal s nimi. To je doplnění té informace, na kterou jsem nedal jednoznačně jasnou,“ doplnil Jurečka. Zopakoval, že ho celá událost mrzí. „Chci říci, že se znovu omlouvám, protože z mé strany vyhodnocení té otázky ukončit to vánoční setkání dříve bylo chybou,“ řekl Jurečka.

foto ilustrační