Mapa: Na Česko se žene úplně hrozné počasí. Lidé by neměli chodit ven, hrozí totiž velké nebezpečí. Tak toto bude vážné

Žene se žene hrozné počasí
Foto: Depositphotos
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Na Českou republiku se žene opravdu šílené počasí. Lidé by neměli chodit ven. Bude to opravdu vážné. Co nás tedy čeká a na co se máme připravit?

Žene se hrozné počasí

V neděli ráno se od západu dočkáme hustého sněžení, které se bude projít s deštěm. Na některých místech západních Čech hrozí silná ledovka, která se navíc bude ukrývat podniknout vrstvou sněhu. Meteorologové proto varují, aby lidé nikam nechodili.

,,Od západu očekáváme sněžení přecházející v déšť, který může na prochlazených površích přechodně místy namrzat a tvořit slabou ledovku. Během dne se bude od západu oteplovat,” uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Podle nich je nutné se připravit na vážné komplikace v dopravě.

Máme být opatrní

Jak ukazuje mapa, kterou na svých stránkách zveřejnil Český hydrometeorologický ústav, sněžení dorazí už v noci ze soboty na neděli. Od té doby platí výstraha pro Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský a Ústecký kraj. Od devíti hodin bude ale platná i pro Liberecký, Královéhradecký, Pardubický, Jihomoravský kraj a Vysočinu.

Při pobytu venku hrozí lidem nebezpečí. Stejně tak tomu bude i mezi řidiči. ,,Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně,” doporučují meteorologové.