MAPA: Na Česko se žene podivné počasí. Bude mrznout, sněžit. To tu ještě nebylo

Na Česko se žene podivné počasí
Foto: Pixabay
Zveřejněno dne:
KategorieAktuality

Od středečního odpoledne platí výstraha meteorologů před nebezpečnými jevy, které se mohou na území České republiky objevit.

Česko se znovu musí připravit na brutální výkyvy počasí. Ačkoliv se víkendová předpověď nenaplnila, je před námi další hrozba. Čeká nás totiž studená fronta ze Sibiře, kdy teploty začnou padat na nulu.

Meteorologové proto vydali další výstrahu, kde všechny varují. Výstraha se bude týkat jen některých krajů. Především Libereckého (Jablonec nad Nisou, Jilemnice, Semily, Tanvald, Turnov, Železný Brod), Královéhradeckého (Jičín, Nová Paka, Vrchlabí), Olomouckého (Jeseník, Šumperk) a Moravskoslezského kraje (Bruntál, Český Těšín, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Jablunkov, Krnov, Opava, Rýmařov, Třinec, Vítkov).

Na Česko se žene podivné počasí

Polární vítr, který se k nám dostane z ruské Sibiře, dorazí už v noci na středu. ,,Ranní teploty tak budou na nule až -4 stupních, denní -2 až 3 stupně Celsia,” uvedla meteoroložka Dagmar Honsová.

Komplikace spojené s počasím nás čekají po celý týden. A nejsme sami. I v Polsku očekávají nízké teploty, studený vítr a nebe bez jediného mráčku.